Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Podpis odpovedi v času bolniške? kako?

Podpis odpovedi v času bolniške? kako?

Pozdravljeni!

23.1. sem dobila na dom obvestilo o nameravani odpovedi s strani delodajalca zaradi poslovnih razlogov (pomanjkanje dela,..), ki ni bilo poslano z povratnico, niti priporočeno – torej lahko rečemo, da do mene sploh ni prišlo, če gledamo s pravnega vidika, kajne?
Obvestilo sem prejela po pošti, ker sem bila v tem času na bolniški zaradi nege otroka.

Kolikor so mi povedali, začne teči 8 dnevni rok za vročitev odpovedi od podpisa obvestila.
Zanima me, kdaj je to v mojem primeru? Če se odločim podpisati obvestilo na dan 23.1. bo to ravno 1.februar, kajne?
Zanima me, ali se to obvestilo lahko podpiše na kasnejši datum, ali kako?

Drug problem je ta, da sem konec bolniške za otroka, nadaljevala že z naslednjim delovnim dnem 4.2., ko sem nepričakovano, v šoku nad izvidom po operaciji LLETZ prejela bolniško zase – diagnoza rak. Do kdaj mi bo odprta bolniška še ne vem.

Zanima me predvsem, ali moj odpovedni rok že lahko teče (od 1.2.) glede na to, da ”prave” odpovedi še nisem prejela in podpisala, ker sem odsotna zaradi bolniške, pa tudi ne vem, kdaj mi le-ta poteče.

Prosim svetujte mi karkoli, ker mi vsak dan dlje v delovnem razerju v tej krizi veliko šteje!

Hvala za vaš odgovor!

Mislim, da napačno razumete sam postopek odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga. Po 4.odstavku 83.člena ZDR je delodajalec dolžan delavca o nameravani redni odpovedi iz poslovnega razloga pisno obvestiti. To obvestilo ste sedaj dobili. Tudi, če delodajalec ne bo izkazal vročitve tega obvestila, to ne bo predstavljalo samo po sebi takšne kršitve, ki bi povzročila nezakonitost odpovedi pogodbe o zaposlitvi. Tako izhaja tudi iz judikata Vrhovnega sodišča RS, opr. št.: VIII Ips 41/2011.

Pred odpovedjo iz poslovnega razloga bo moral vaš delodajalec še preveriti ali je možnost da se zaposlite pod spremenjenimi pogoji ali na drugih delih. Če ta možnost obstaja vam bo ponudil sklenitev nove pogodbe. Delodajalec mora podati odpoved v roku šestih mesecev od nastanka utemeljenega razloga (pomanjkanja dela v vašem primeru).

Odpovedni rok začne teči naslednji dan po vročitvi odpovedi ali kasneje z dnem, ki ga v skladu s programom razreševanja preesežnih delavcev v odpovedi pogodbe o zaposlitvi določi delodajalec. Ker še niste dobili odpovedi vam tako odpovedni rok še sploh ni začel teči.

Delavcu, ki mu je odpovedana pogodba o zaposlitvi iz poslovnega razloga in je ob poteku odpovednega roka odsoten z dela zaradi začasne mezmožnosti za delo zaradi bolezni ali poškodbe, preneha delovno razmerje z dnem, ko se vrne na delo oziroma bi se moral vrniti na delo, najkasneje pa s potekom šestih mesecev po izteku odpovednega roka.

Vse dobro. Jaka

Pozdravljeni

V začetku novembra ( 8 ) sem dal odpoved,ker se mi je ponudila nova priložnost v drugem podjetju( grem namreč na s.p.)V odpovedi sem prosil delodajalca,da bi prekinil delovno razmerje s 30.11.,čeprav imam odpovednega roka 30 dni. Ampak, ker še imam lanskega dopusta 12 dni in letošnjega 18 dni pa ga nisem mogel pokoristiti zaradi povečanega obsega dela, sem se obrnil na šefa,če bi lahko pokoristil ta dopust,ker drugače mi propade,ampak dobil sem en sam odgovor: ,,Ne moreš ga pokoristiti!!! Zaradi stresa in živcev sem zbolel in pristal v bolniški,saj se mi godi krivica. Sedaj me pa še skrbi,če se bodo držali z 30.11.,da me ne bodo držali do 8.12,ker bi v novi službi začel z 1.12.

Kaj naj naredim? Kaj mi predlagate?

Prosim za vaš odgovor

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

obrnili ste se na napačni forum, saj ste pisali na forum pravna pomoč bolnikom z rakom. Veliko zdravja in uspehov v novi službi vam želim.

Prav tako predlagam, da razmislite, če se vam res godi tako velika krivica kot menite.

lp

Jaka Cepec

New Report

Close