Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Mezoteliom in odškodnina

Mezoteliom in odškodnina

Zanima me, kako je urejeno vprašanje odškodnine pri azbestnem raku – mezoteliom plevre. Ali so do odškodnine upravičeni samo zaposleni v Anhovem ali tudi tisti, kjer ni jasno, kje so prišli v stik z azbestom. Azbest se je na široko uporabljal, vsi sosedje so imeli salonitno strešno kritino, izolacijske plošče pri štedilniku,…nismo vedeli, da je nevaren. V družini smo že imeli smrt zaradi mezotelioma, zato me ta vprašanja zanimajo.
Zanima me tudi, kje bi se dalo dobiti podatek o pojavnosti mezotelioma v Sloveniji, katera območja so bolj ogrožena.
Za odgovor se zahvakjujem.

Spoštovani,

vaše vprašanje je relativno zelo splošno, zato je tudi moj prvotni odgovor dokaj splošen. Celotno “problematiko” odpravljanja posledic dela z azbestom ureja poseben zakon in sicer: Zakon o odpravljanju posledic dela z azbestom (ZOPDA), ki ga najdete na tej povezavi:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200715&stevilka=681.

V kolikor tukaj ne boste našli odgovor na vaša vprašanje me prosim ponovno kontaktirajte.

Glede pogostosti bolezni in o območjih, ki so bolj ogrožena, pa vam ne znam odgovoriti. Morda vedo več povedati na Inštitutu za varovanje zdravja Republike Slovenije ali kaj podobnega.

lp

Jaka Cepec

New Report

Close