Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija študent – zaposlitev v bodočnosti

študent – zaposlitev v bodočnosti

Spoštovani!

Vem, da moje vprašanje ne spada sem, se pa rahlo dotakne vašega področja, zato upam, da mi boste znali svetovati.

Sem bolnica z multiplo sklerozo. Študiram matematiko in tehniko, do konca imam še 5 izpitov in diplomo. Lani sem rodila hčerko, dva meseca po porodu se mi je pojavil meglen vid, ki traja še danes in nimam več upanja, da bo kdaj drugače. Zdravila mi ne pomagajo.
Avtomobila že leto dni ne vozim več. Obremenjujem se s tem, kako bo, ko bom diplomirala, kako bo z zaposlitvijo. Si je že sedaj možno kaj urejati za prihodnost?
Želim si vsaj polovičen delovni čas. Kaj storiti?

Hvala za odgovor in LP!

Manja

Predlagam, da se povežete z Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih na vašem območju, kjer vam bodo lahko svetovali kako se pripraviti na prihodnost, tudi na področju zaposlitve. V vseh društvih slepih in slabovidnih oseb izvajajo veliko aktivnosti vključevanja takih oseb tako v svojo kakor v delovno okolje, izvajajo programe napotitve na ugotavljanje preostalih funkcij vida, prekvalifikacij in vsega ostalega. Glede pravic in ugodnosti slepih in slabovidnih oseb Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije, Groharjeva 2 Ljubljana že od leta 2005 izdaja Vodnik po pravicah in ugodnostih slepih in slabovidnih oseb, ki izhajajo iz slovenske zakonodaje in ga vsako leto tudi ažurirajo in ga je pod tem naslovom mogoče pogledati tudi na internetu.

New Report

Close