Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija dopust po bolniški

dopust po bolniški

Spoštovani! Zaradi zdravljenja po operaciji dojke sem se decembra 2018 vrnila v službo in do sredine avgusta 2019 delala po 4 ure, preostale 4 ure pa sem bila po odločbi na bolniški. Od sredine avgusta 2019 do 10.2.2020 sem bila zaradi težav ponovno na osemurni bolniški, sedaj pa ponovno delam 4 ure in sem 4 ure na bolniški. Ker mi je iz leta 2019 ostalo še več kot pol dopusta, me zanima, ali ga lahko koristim do konca leta 2020, ali pa ga moram porabiti do 30.6. letos?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

v skladu s 4.odstavkom 162. člena Zakona o delovnih razmerjih ima delavec pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu oziroma do 30. junija naslednjega koledarskega leta zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka , do 31. decembra naslednjega koledarskega leta.
Navedeno pomeni, da lahko tudi vi preostanek dopusta iz leta 2019 izabite do konca tega leta. Predlagam, da se o koriščenju dogovorite z delodajalcem.

Spoštovani,

najlepša hvala za odgovor. Delodajalec pravi, da mi bo omogočil koriščenje do konca leta.

New Report

Close