Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Nazaj v službo po bolezni in invalidnost

Nazaj v službo po bolezni in invalidnost

Pozdravljeni,
Od lanskega aprila sem na bolniški zaradi zdravljenja limfoma. Zaposlena sem kot pedagoginja v zaporu, kjer se srečujem z različnimi profili zaprtih oseb. Nekateri imajo različne prenosljive bolezni, vendar zaradi varovanja osebnih podatkov, tudi mi zaposleni ne vemo, s čim je kdo okužen. V službi sem sicer ze zaprosila za manj stresno oz manj rizično delovno mesto. Odgovora se nisem dobila. Dobila sem nekaj usmeritev glede III. kategorije invalidnosti brez omejitev… Zanima me, kaj bi to zame pomenilo. Sem še mlada, pred mano je še kar nekaj delovnih let, česar se ne bojim. Želim delati polni delovni čas. Rada bi se le izognila delu z okuženimi osebami, vendar se bojim, da bi zaradi tega ostala brez službe… Kakšne možnosti imam oz kaj mi svetujete, saj sama ne vem kam naj se obrnem. Hvala. Lp.

Pozdravljeni,

v vprašanju niste navedli ali ste zaradi bolezni v okviru medicine dela dobili kakšne posebne omejitve pri opravljanju vašega dela. Če teh omejitev nimate (tako v okviru morebitnega ugotavljanja invaldnosti, ki ga omenjate, kot v okviru presoje sposobnosti opravljanja dela v okviru medicine dela) potem vam delodajalec ni dolžan zagotavljati drugačne vrste dela od tistega, ki je dogovorjen v pogodbi o zaposlitvi. Če pa so vaše sposobnosti za delo omejene oz. so bile s strani invalidske komisije ali medicine dela zahtevane prilagoditve, potem pa se mora delodajalec teh omejitev držati.

Jaka

New Report

Close