Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Odločba invalidske komisije

Odločba invalidske komisije

Pozdravljeni,

marca sem bila na invalidski komisiji. Aprila sem dobila obvestilo, da so poslali moj dosje v revizijo.
Zanima me kaj to pomeni oz ali je to že kakšen znak da je 1.stopnja odločila ugodno zame?
Zanima me tudi koliko časa se čaka na odgovor revizije oz kdaj lahko pričakujem odgovor?

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

po določbah ZPIZ-2 se odločba prve stopnje pošlje v revizijo po uradni dolžnosti kadar je organ I. stopnje (invalidska komisija) vlogi ugodil. (173. člen ZPIZ-2). V reviziji se lahko odločba prve stopnje potrdi, spremeni, odpravi ali razveljavi.

Hvala za hiter odgovor. Upam da revizija ne spremeni ničesar in da odločbo čimprej dobim.
Ali je določen kakšen rok v katerem mora revizija izdati odločbo? Saj razumete, firbec me matra, rada bi čimprej dobila odgovor 😉

Hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Roki so zgolj instrukcijski.

Hvala. Upam da dobim odgovor čimprej.

Lp

Spoštovana,
glede na posredovane informacije lahko rečem, da imate od 5.3.2019 dalje pravico do dela s krajšim delovnim časom po 4 ure dnevno na dosedanjih delih. Pomeni, da imate časovno razbremenitev in se vam delo v okviru 20 urnega delovnega tednika šteje za polni delovni čas.
Izpolnjujete tudi pogoje za pravico do delnega nadomestila. ZPIZ vam bo o odmeri , višini in izplačevanju delnega nadomestila izdal posebno odločbo. Delno nadomestilo za zavarovance, ki niso obvezno zavarovani, morajo pa biti prijavljeni pri zavodu za zaposlovanje, se v primeru , da znaša njihova delovna obveznost 4 ure dnevno,odmeri v višini 50% od invalidske pokojnine.Koliko je to v vašem primeru ( koliko bi znašala vaša invalidska pokojnina) ni mogoče reči, saj niso znani podatki o vaši pokojninski osnovi niti o odmernem odstotku. V vsakem primeru ta ne more biti nižji od 57,25 odstotka najnižje pokojninske osnove. Pokojninska osnova v tem letu ne more biti nižja od 480,60 eur. V kolikor se bo vam odmerila invalidska pokojnina od najnižje pokojninske osnove vaše denarno nadomestilo po vsej verjetnosti ne bo doseglo 300 eur.
S pozdravi,
Jaka Cepec

Objava čaka odobritev

Pozdravljeni,

 

ta forum je namenjen bolnikom z rakom. Zoper odločbo II. stopenjskega organa imate na voljo zgolj še tožbo pred Delovnim in socialnim sodiščem.

Glede na zapisano o sposobnosti za delo ni odločala invalidska komisija, ampak komisija na ZZZS.

 

 

lp

 

Jaka

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close