Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija VPRAŠANJE GLEDE INVALIDNINE

VPRAŠANJE GLEDE INVALIDNINE

Pozdravljeni,

oktobra lansko leto so mi odkrili rak na materničnem telesu -karcinom endometrija.
Sledila je operacija – napravljena radikalna histerektomija (werheim classica) z adnesektomijo in pelvično limfadenektomijo. Odstranili so mi vse: maternico, jajčnike, bezgavke.
V začetku tega leta sem dala čez še 23 obsevanj in 2x brahiradioterapijo, sedaj pa imam še 4 kemoterapije. 2 sem dala čez, 2 me še čakata. S tem naj bi bilo moje zdravljenje zaključeno.
Letos septembra bom dopolnila 51 let. Že 4 leta sem brezposelna. Imam 28 let delovne dobe + 1 leto prejemanja nadomestila na zavodu za zaposlovanje. Se pravi skupaj 29 let.
Ker sem praktično že 3 leta brez kakršnihkoli lastnih dohodkov, me zanima ali mi po končanem zdravljenju, se pravi po zadnji kemoterapiji, ki jo bom prejela prihodnji mesec, kaj pripada od ZPIZa, kakšna invalidnost….? Sicer se počutim v redu, vsaj zaenkrat nimam nobenih težav, tudi kemoterapije dobro prenašam, pa vseeno bi mi kakršenkoli znesek prav prišel.
Kaj mi je storiti?

Lp

Spoštovani,

pravica, ki jo poznamo pod imenom invalidnina pomeni denarno nadomestilo za telesno okvaro. Ta nadomestila več niso “na voljo” za telesne poškodbe, ki niso posledica poklicne bolezni.

Druga stvar je vprašanje statusa invalida in morebitne invalidske upokojitve, kjer bi morala invalidska komisija ugotoviti, da so zaradi vaše bolezni oziroma posledic te bolezni nastale zdravstvene okoliščine in zmanjšanje sposobnosti dela, ki bi jih lahko kvalificirali kot enega izmed treh stopenj invalidnosti (poglejte številne objave pod invalidska upokojitev). Če bi ob ugotovljeni invalidnosti izpolnjevali še druge pogoje (tudi to poglejte pod objave – invalidska upokojitev), bi potencialno lahko prešli iz brezposelne osebe v invalidsko upokojeno osebo.

Drugi “posebnih” denarni nadomestil zaradi bolezni ni.

Hvala za hiter odgovor.
Ali invalidska komisija odloča na podlagi vseh poslanih izvidov ali te osebno še pregledajo? Ker dvomim, ko bi me videli, da se dobro počutim, da bi mi določili kakšno kategorijo in invalidsko upokojili. Je pa pri teh letih težko dobiti zaposlitev.
Sem 1x šla čez vse objave, se bom potrudila še 1x, da najdem odgovor o ostalih pogojih.

Lp

New Report

Close