Najdi forum

odškodnina pri vzajemni

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Poškodoval sem se decembra 2009 in sicer v šoli pri uri športne vzgoje – igranje nogometa. Postavili so mi diagnozo, da imam pretrgane sprednje križne vezi, počen miniskus, razlit bakreni citus. Na operacijo sem čakal slabo skoraj celo eno leto, do novembra 2011 (Valdotra). Zavarovan sem preko Vzajemne in šole. Sedaj ko se je zdravljenje zaključilo bi rad podal zahtevo za odškodnino. Zanima me postopek, kako in kaj najprej in potem?

Za odgovor se vam ze vnaprej zahvaljujem. Lp, Davor

Pozdravljen Davor,
pri Vaši nesrečii je predvsem pomembno zakaj ste se poškodovali. Je bila odgovornost na strani šole, ker npr. igrišče ni bilo primerno urejeno, ali ste se poškodovali zaradi neprevidnosti? Če je za samo nesrečo odgovorna šola, se lahko poda odškodninski zahtevek na zavarovalnico, kjer ima šola sklenjeno zavarovanje civilne odgovornosti, v primeru, da ste kriv za nezgodo sami, pa imate sklenjeno nezgodno zavarovanje, se v obeh primerih poda zahtevek tudi na to zavarovalnico. Najboljše, da se z vso domumentacijo oglasite v najbljižji naši poslovalnici, da pregledamo celotno dokumentacijo in vam podamo bolj točne odgovore.

New Report

Close