Najdi forum

poškodba stopala

Spoštovani,

včeraj sem se poškodoval pri delu, in sicer mi je natovorjen viličar povozil desno stopalo tako, da imam zlomljen prst in stopalnico. Trenutno sem na bolniški z gipsom na nogi, tako da verjetno še kar nekaj časa ne bom delal. Zanima me, če sem upravičen do odškodnine, ker sem slišal šefa, da je rekel, da sem sam kriv za nesrečo, čeprav jaz ne mislim tako. Ali lahko takoj začnemo s postopkom ali moram najprej končati zdravljenje? Koliko odškodnine pa lahko pričakujem (vsaj približno) in koliko moram vam plačati, da bi speljali postopek?
Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem!

Boris

Spoštovani g. Boris,

glede upravičenosti do odškodnine vam ne moremo podati odgovora, dokler ne pridobimo malo več informacij o samem dogodku. Namreč odločilno dejstvo je kdo je odgovoren za nezgodo. V kolikor ste vi odgovorni (npr. kljub opozorilu/om se niste umaknili viličarju, ali pa ste na delovnem mestu poslušali muziko pa ga niste slišali, ali ste hodili po površini, ki je namenjena izključno viličarjem….) žal niste upravičeni do odškodnine. V kolikor pa vam ni moč očitati krivde oz. gre za nevarno stvar ali dejavnost pa ste vsekakor upravičeni do odškodnine. Najbolje bi bilo, da nas kontaktirate oz. se zglasite v eni izmed naših poslovnih enot, kjer nam boste natančneje opisali potek nezgode in tako, vam bodo naši strokovnjaki podali konkretnejši oz. bolj točen odgovor. Lahko pa tudi pokličete na brezplačno številko 080 13 14. S postopkom sicer lahko pričnemo pred zaključenim zdravljenjem (npr. delodajalcu lahko pošljemo poizvedbo o zavarovanju splošne odgovornosti) načeloma pa odškodninskih zahtevkov ne pošiljamo na zavarovalnico, dokler zdravljenje ni zaključeno. Izjeme so primeri, kjer pričakujemo dolgotrajno zdravljenje, saj lahko v takih primerih (na željo stranke) prosimo zavarovalnico za izplačilo akontacije. Glede višine odškodnine raje ne bi ničesar rekel oz. napisal, dokler ne vpogledam v medicinsko dokumentacijo in se pogovorim z vami, saj je le-ta odvisna od poškodb in zapletov med zdravljenjem ter od osebnih okoliščin. Kot že večkrat povedano nam ni treba ničesar plačati, da bi začeli s postopkom. Tudi kasneje vam ni treba ničesar plačati v kolikor za vas ne pridobimo nobene odškodnine. V kolikor pa smo uspešni zaračunamo provizijo od pridobljene odškodnine.
Lep pozdrav, Jure

New Report

Close