Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine telesne poškodbe-nesreča-peška

telesne poškodbe-nesreča-peška

Živjo!
V lanskem letu sem imela prometno nesrečo. Med prečkanjem ceste na prehodu za pešče me je povozil avto. Na kraj nesreče je bila poklicana policija, mene pa so odpeljali z reševalnim vozilom nemudoma v bolnico. Zanima me ali se v tem primeru opravičena do odškodnine, od koga jo lahko terjam in kakšen je postopek?
Lp, Andreja

Pozdravljena ga. Andreja!

Seveda ste upravičeni do odškodnine iz naslova AO zavarovanja povzročitelja. Za uveljavljanje odškodnine za nematerialno škodo potrebujete vse izvide, delovne naloge, napotnice, recepte, bolniške liste, policijski zapisnik, ftk. kartončka od fizioterapij, bolniške liste, potrdilo o izpadu dohodka… Seveda, priložite le tisto dokumentacijo s katero razpolagate. Ko bo zdravljenje zaključeno,v primeru,da še ni, se z vso dokumentacijo oglasite v naši najbližji poslovalnici, da pregledamo celotno dokumentacijo. Celotna dokumentacija z odškodninskim zahtevkom bo posredovana na zavarovalnico povzročitelja, katera bo izplačala odškodnino. Za vsa nadaljnja vprašanja smo dosegljivi na naši brezplačni telefonski številki 080-13-14.
Iz katerega dela Slovenije ste?

New Report

Close