Najdi forum

poškodba otroka v šoli

Pozdravljeni,
prosim vas za nasvet v zvezi s poškodbo hčerke v šolskih prostorih.
Pred tednom dni si je ob odpiranju nihajnih vrat v vhodu v telovadnico hudo porezala desno roko. Problem je, ker se nihajna vrata zelo hitro zapirajo in odpirajo in ko je hči hotela vrata poriniti, da bi zapustila prostor, je z roko zgrešila leseni del, ki naj bi varoval pred udarcem v steklo. Steklo se je v celoti sesulo in nekateri izmed delčkov so kljub hitremu umiku ostali v roki. Rezultat 15 šivov in ureznie od zapestja do komolca. Očitno je poškodovana tudi mišica od komolca navzdol, tako da bo rehabilitacija trajala kar nekaj časa.
Bojim se, da se bo šolska uprava izmikala odgovornosti za nastalo nesrečo. Mnenja sem, da so takšna vrata popolnoma neprimerna za varnost otrok v šoli.
Kaj mi priporočate, o kakšni odškodnini se lahko pogovarjamo?

Hvala za odgovor.

Lahko tožiš šolo, vendar jaz se sprašujem, koliko je tukaj res šola kriva. Kako pa je tvoja hči zapuščala prostor, da je razbila šipo? Če bi šla počasi, se to ne bi zgodilo. In učiteljice verjetno vsaki dan otroke opozarjajo, da naj ne dirjajo po hodnikih.
Če bo šlo tako naprej in boste za take nezgode vedno krivili druge in ne poučili vaših otrok, da se po šolskih hodnikih ne nori, bodo kmalu naši otroci imeli učilnice brez oken in vse potapecirano, da se ne bi slučajno kdo zaletel, polomil, porezal.
Resnično dvomim, da se vrata tako hitro zapirajo, da otroci ne morejo skoznje.
Raje nauči tvoje otroke, kako se normalno hodi skozi vrata.
Ko sem jaz hodila v šolo, smo imeli še kakšne klopi in vrata, pa smo znali paziti in se discilinirati.
Sedaj pa se že tako pretirava, da naše lastne otroke vzgajamo v ovce brez možgan. Bognedaj, da bi morali kaj razmišljati, za kaj poskrbeti.

Tudi jaz bi postavila vprašanje o odgovornosti šole za poškodbe – moj sin je pri pouku telesne vzgoje padel (pri vajah in ne pri divjanju po telovadnici) in si zlomil gleženj. Je šola za to odgovorna in sinu pripada kakšna odškodnina?

LP,

Nataša

v tej zgodbi vidim sebe samo ker se je meni zgodilo v sluzbi in je rezultat cez sto sivov in kljub potpisanem obrazcu er 8 se sedaj izogibajo placilu…hitro in varno okrevanje zelim vasi deklici….sama sem bila 8 mesecev na bolniski….lep pozdrav

New Report

Close