Najdi forum

Zanima me, če sem upravičen do odškodnine, kersem padel in si zvil gleženj na poti na delo.
Zdravljenje je trajalo 6 tednov, bil sem na bolniški, vendar sem samostojni podjetnik, pa je šla bolniška v moje lastno breme.
Kakšna je višina odškodnine?

Pozdravljeni!

Zanime me kje je prišlo do padca. Ali je bil narejen uradni zapisnik s strani policije ali odgovorne osebe? Prosim za malo bolj natančen opis nezgode.

Lep pozdrav

Pozdravljeni
Tudi moja žena ima enak primer. Na poti v službo ji je na poledenelem pločniku ( pločnik bi moral vzdržavati javno komunalno podjetje in bi moral biti posut) padla in si zlomila gleženj.
Pri nesreči ji je pomagal naključni mimoidoči, ki lahko tudi potrdi navedbe. Odpeljana je bila na travmatološki oddelek kliničnega centra, kjer je dobial delni mavec in longeto.
Zanima me, ali je opravičena do odškodnine.
Lep pozdrav in hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Zaradi nove sodne prakse je skoraj nemogoče priti do odškodnine iz naslova odgovornosti komunalnega podjetja.
Vedno mora biti na kraju nezgode nareje uradni zapisnik s strani policije ali odgovorne osebe, narejene slike.
Podal bom odgovor zavarovalnice za podoben primer.
Stranka je padla pred poslovnim objektom zaradi neočiščenih in neposutih tal.Peišlo je do hudih poškodb.
Odgovor zavarovalnice: Zahtevek je neutemeljen. Po njihovem prepirčanju poledenela in neposuta tla v zimskem času ne predstavljajo nevarne stvari. Mokrota in poledica v zimskem času je povsem običajna, zaradi česar ni mogoče trditi, da gre za veliko in nepredvidljivo navarnost škode, ki se ji ni mogoče izogniti, tudi če pri uporabi stvari uporabi vsa dolžna skrbnost. Iz tega razloga zavračamo odgovornost zavarovanca.

New Report

Close