Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Mimo vseh v križišču pri rdeči

Mimo vseh v križišču pri rdeči

Dolgo sem premišljevala, kaj mi je storiti, pa sem se odločila, da se kar tukaj pozanimam. Včeraj sem stala v koloni pri rdeči luči na semaforiziranem križišču. Pred menoj so bila prav tako v koloni še 3 vozila. Vsi smo bili na posebnem pasu, ki zavije v križišču desno. Nakar nenadoma se voznik pred mano-hud terenc je bil, spomne, da pa bi on šel kar mimo stoječe kolone, seveda jo prehiti-zelo počasi, po prostem sosednjem pasu in lepo počasi naprej, v križišču pa kar zavije desno. Imela sem mobitel v roki, pa se nisem spomnila klikniti na “fotkaj”. Naslednjič bom. V kolikor se pripeti podobna situacija prihodnjič, kaj mi svetujete, da storim. Pofotkam in fotko pošljem na policijo, pofotkam in nesem fotko na policijo, kaj je najboljše?
Se opravičujem, vendar me takšne stvari res razjezijo. Kot da je nam bilo tako luštno čakati na soncu, pa še druge je ogrožal s tem prekrškom.

Pozdravljeni!

Na podlagi tovrstnih fotografij policija ne more ukrepati in kaznovati prekrškarjev.

Iskrena hvala za informacijo. Imam pa vendarle še en pomislek. A smo ostali udeleženci v prometu resnično nemočni pri takšnih zadevah? Ravno včeraj mi je kolegica pripovedovala, da se v določenem kraju v Sloveniji to zeloooooooooooooo pogosto dogaja, kar pomeni, da bo očitno to kmalu postala praksa. V kakšnem primeru, pa bi lahko policija post factum karkoli naredila?
Hvala še 1x in oprostite, če sem malo razjarjena, ampak to je res kr neki, no.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Svetujemo vam, da se zglasite na policijski postaji v kraju, kjer se tovrstni prekrški dogajajo in jih na to dejstvo opozorite, da bodo lahko poostrili nadzor. To pa je tudi vse, kar na tem področju lahko storite sami.

New Report

Close