Najdi forum

Je kakšna možnost,da dobim 100 % bolniško,če sem se poškodoval na službenem pikniku. Je sicer izven službenega časa – ampak vprašati ne škodi.

Pozdravljeni!

Delavec je upravičen do 100% nadomestila plače v primeru poškodbe na delu. Za poškodbo pri delu se šteje poškodba, ki je v vzročni zvezi z opravljanjem dela ali dejavnosti, na podlagi katere je poškodovanec zavarovan in poškodba, ki jo utrpi delavec na redni poti od stanovanja do delovnega mesta ali nazaj, na službeni poti ali na poti, da nastopi delo. Ker v vašem primeru ne gre za poškodbo pri delu, tudi niste upravičeni do 100% nadomestila plače.

Živjo.lani junija sem si pri zidanju kamnite škarpe poškodoval zapestje.Šel sem k zdravniku na izvidu imam napisano roka zatečena ,teško gibljiva ter da bo potrebna operacija ,dobil sem za 6 tednov gibs.Ko sem prišel nazaj na pregled po 6 tednih so odstranili mi gips ter dali novega in doktor je rekel da bo operacija čez 1 teden.Čez 1 teen pridem na sprejemno bolnico nazaj,mi je pa specijalistka plastične kirurgije rekla da gre to za staro frakturo in da bo operacija potrebna drugače kot so mislili prvotno.Poslali so me domov ter z napotki da moram narediti še slikanje z magnetno resonanco ter scintigrafijo skeleta ko bom to naredil, naj z izvidi pridem nazaj .Čez 4 mesece sem naredi to oboje in šel nazaj z izvidi k plastični specijalistki za zapestje.Odločila se je da bo iz medenice vzela spogiozo ter dala v zapestj,tako da so me operirali na boku in zapestjuOperacija je bila dikaj uspešna ,nato sem dobil še 8 tednov longeto potem pa še 5 tednov razgibavanja.Sedaj roka še ni povsem gibljiva.Zanima me pa nekaj drugega ali sem upravičen pri zavarovalnici do dnevne odškodnine ,čeprav je specijalistka plastične kirurgije ugotovila da gre to najbrš za staro poškodbo in so se zlomljene kosti že zarasle.Ampak jaz nisem imel nikoli poškodbe na tisti roki kajšele na zapestju.Ampak mi je res padel kamen na roko kot sem napisal na začetku.Na vseh izvidih ter bolniških listih mam napisano poškodba izven dela.Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

za odgovor bi potrebovali vpogledati v splošne pogoje vašega zavarovanja.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

ODŠKODNINA PLANINŠEC – PRAVNA PISARNA PLANINŠEC

IMAJO USPEŠNE REZULATE

080 26 26 POKLIČI BREZPLAČNO

New Report

Close