Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Kaj storiti, ko ti sosed uniči drevje

Kaj storiti, ko ti sosed uniči drevje

Zadeva je taka, da sosed pozimi posipa makadamsko cesto s peskom, potem ko se ga nabere preveč, pa z lopato meče pesek in sol čez moja drevesa, ki rastejo ob cesti (ja, čez vrhove dreves na moje ozemlje). Na napačno ravnanje sem ga večkrat opozorila, a svojega ravnanja ni spremenil. Več let je šlo brez težav, letos pa je drevje začelo trohneti. Uničil je večletni trud, pa tudi precej denarja sem vložila v njihovo vzrejo. Zanima me, ali obstaja kakšna druga možnost kot sodišče. (prosim ne mi svetovat naj se pogovorim s sosedom ker sem večkrat poskusila). Kam ga lahko prijavim?

Pozdravljeni!

V kolikor se s sosedom ne morete uspešno dogovoriti, obstaja možnost, da uveljavljate odškodnino za nastalo škodo iz njegove zavarovalne police, v kolikor ima sklenjeno zavarovanje odgovornosti. Če to ne bi bilo uspešno oziroma, če takšnega zavarovanja vaš sosed nima, vam ostane samo še civilna tožba. Svetujemo vam, da se oglasite v eni od naših poslovalnic, kjer vam bodo naši strokovnjaki lahko še podrobneje svetovali.

New Report

Close