Najdi forum

Tehnični pregled

Letos sem zaradi preobremenjenosti čisto pozabila, da mi je potekla registracija in zavarovanje za avto. Oba sta mi potekla ravno danes. V ponedeljek bom vse to uredila, zanima pa me, ali se lahko peljem z avtom-saj ga moram peljati na tehnični servis do servisa, drugače ga ne morejo pregledati:)in mi izdati potrdilo, ali se ne smem peljati niti do tam? Situacija je malce zmedena, ampak rada bi bila malce pomirjena v primeru, da me celo policija ustavi čisto slučajno. Kakšne so kazni, ali morebiti sankcije? Kaj mi svetujete, da naredim?

Pozdravljeni!

Z neregistriranim in nezavarovanim avtomobilom se nikakor ne odpravljajte na cesto. Če vas bodo ustavili policisti, vas lahko oglobijo zaradi prekrška vožnje z nezavarovanim in neregistriranim vozilom. Večji problem utegne nastati v primeru prometne nezgode. Če bi bili vi povzročitelj, bi Slovensko zavarovalno združenje oškodovancu izplačalo odškodnino, nasproti vam pa bi imelo regresni zahtevek – torej bi se odškodnina nato terjala od vas.

Svetujem vam, da se oglasite v eni izmed poslovalnic vaše zavarovalnice oz. pokličite svojega zavarovalnega agenta ter si najprej uredite avtomobilsko zavarovanje (AO). Nato se odpravite na vašo upravno enoto, kjer lahko dvignete tablice preiskušnja, s katerimi boste lahko avto odpeljali na tehnični pregled in ga registrirali. Če zavarovanja ne sklenete prej, ga lahko sicer sklenete ob dvigu preizkusnih tablic, vendar to zavarovanje velja le par dni, kar pa predstavlja popolnoma nepotreben strošek.

New Report

Close