Najdi forum

Zamenjala sem delovno mesto zaradi mobbinga, ki se je nad mano izvajal kar nekaj let. Bila sem ga deležna tako s strani nadrejenih, kot tudi sodelavcev. Storilnost mi je seveda zaradi tega zelo padla, imela sem kar nekaj zdravstvenih težav in posledično veliko odsotnosti. Vse to se je začelo, ko se je zamenjal kolektiv. Firmo so kupili drugi in zamenjali precejšen del prejšnjega kolektiva, s katerim pa sem se super razumela. Ali je danes že mogoče zahtevati odškodnino zaradi mobbinga na delovnem mestu? Kaj vse potrebujem kot dokazilo in koliko časa po dogodku je to še možno storiti?

Pozdravljeni!

Odškodnino je mogoče zahtevati zaradi duševnih bolečin, z vložitvijo civilne tožbe proti osebam ki so nad vami izvajale mobbing. Odškodnino je v skladu s Obligacijskim zakonikom mogoče uveljavljati v roku 3 let od kar ste zvedeli za škodo in za tistega, ki jo je povzročil, najkasneje pa v 5 letih od nastanka škode. Kot dokazila bi potrebovali predvsem izjave prič, saj tisti, ki so nad vami izvajali mobbing, tega zagotovo ne bodo priznali.

New Report

Close