Najdi forum

Imam letne gume. Ali je res, da v primeru prometne nesreče, sem že po defoltu kriva in moram plačati kazen zaradi neustrezne zimske opreme, tudi če nisem povzročila prometno nesrečo?

Pozdravljeni!

Če niste povzročili prometne nezgode, ne morete biti krivi za nezgodo zgolj iz razloga, da ste imeli na avtomobilu letne pnevmatike. Te so namreč dovoljene, tudi v zimskem času, če so ceste suhe (nezasnežene) in če imate v avtomobilu zimske verige. V kolikor je na cestišču sneg pa morate imeti verige nameščene na letnih pnevmatikah. Nikakor pa ne morete biti avtomatsko krivi za nezgodo, v kateri ste bili udeleženi in ki jo povzroči drug voznik, zgolj zaradi letnih pnevmatik. Vedno je potrebno namreč ugotoviti zakaj je do prometne nezgode prišlo. Seveda pa vam lahko policija izda plačilni nalog, če ste se po snegu vozili z letnimi pnevmatikami in ste bili udeleženi v prometni nezgodi.

Če pa sem se vozila po suhem cestišču, in da se je v mene nekdo zaletel, potem mi policija sme pregledati profil pnevmatik, ali ne? In mi v primeru neustreznosti le tega izreči kazen? Opravičujem se, če sem nadležna , vendar sprašujem zato, da izvem čim več informacij prej, kajti vsak mi pove po svoje in potem se ne znajdem najbolj.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Če ste pozimi vozili z letnimi pnevmatikami po suhem cestišču in se je nekdo zaletel v vas, bodo policaji praviloma preverili ali imate s seboj ustrezno zimsko opremo – verige. Seveda mora ob tem profil letnih pnevmatik ustrezati predpisom. Če boste imeli verige v prtljažniku vas ne morejo kaznovati, saj ste imeli ustrezno zimsko opremo. Kaznujejo vas lahko samo, če verig ne bi imeli v avtomobilu, ozitoma, če profil letnih pnevmatik ne bi ustrezal predpisom (vendar zgolj le zaradi neustrezne zimske opreme).

New Report

Close