Najdi forum

sPOŠTOVANI,

Prejšni teden sem imela promentoi nesrečo, v kateri se mi je v zadnji del avtomobila zaletel voznik. Moj avto je bi ocenjen na totalko. Tretnutno sem na bolniški, saj me boli, vrat, rame, lopatice, v rokah čutim mravljince.
Zanima me ali sem upravičena od odškonine in v kakšni višini?

Lp, Hribovka

Pozdravljeni!

Vsekakor ste upravičeni do odškodnine, iz naslova avtomobilske odgovornosti. Ker je prometno nezgodo povzročil drug voznik in ste ob tem utrpeli telesne poškodbe, vam je zavarovalnica, pri kateri je imel povzročitelj sklenjeno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, dolžna povrniti vso nastalo škodo. Sama višina odškodnine, do katere ste upravičeni, pa je odvisna od številnih dejavnikov in sicer: kakšne poškodbe ste utrpeli, kakšen je bil potek zdravljenja, trajanje zdravljenja, dolžina bolniškega staleža, morebitne trajne posledice, strah in tudi pri kateri zavarovalnici je bilo vozilo povzročitelja zavarovano. Svetujem vam, da se z vso zdravstveno dokumentacijo in s podatki o povzročitelju prometne nezgode zglasite v vam najbližji poslovni enoti Poravnave d.o.o., kjer vam bodo naši strokovnjaki svetovali glede samega zdravljenja in uveljavljanja vaše pravice do odškodnine.

lp

New Report

Close