Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Razlika med Poravnavo in odvetnikom?

Razlika med Poravnavo in odvetnikom?

Zanima me, kakšna je razlika med Poravnavo in odvetnikom? (sam postopek, stroški,…)

Pozdravljeni!

Celoten postopek in potek sodelovanja je zelo podoben poslovanju z odvetnikom, le da se stranka izogne strahu pred ogromnimi stroški, ki lahko nastanejo, če je odvetnik v njenem primeru neuspešen. Kaj hitro se namreč zgodi, da odškodnine stranka ne dobi, ostane pa ji račun za več sto evrov, ki ga ne glede na to mora plačati odvetniku za neuspešno delo. Tega strahu pri sodelovanju z nami nimate, saj se podjetje Poravnava d.o.o. poplača izključno samo v primeru, ko je vaša zadeva uspešno rešena. Vaš strošek je vnaprej dogovorjen odstotek od zneska, ki vam ga ponudi zavarovalnica. Od začetka postopka pa do ponudbe odškodnine stranka namreč ne nosi nikakršnih stroškov za opravljena pravna dejanja (svetovanje, odškodninski zahtevek, urgence, dopisi, pritožbe…).

V naših poslovnih enotah vas pričakujejo usposobljeni pravni svetovalci, ki se v popolnosti posvetijo vašemu škodnemu primeru, vam ves čas postopka svetujejo in so vam na voljo ter vseskozi skrbijo, da ste z našim delom zadovoljni.

razlaga je blago rečeno “čudna”. saj tudi za Poravnavo delajo odvetniki, kajne?

Podjetje Poravnava sodeluje tudi z odvetniki, vendar njihovo delo nikoli ne bremeni strank, oz drugače povedano, stranka odvetnika, s katerim sodeluje podjetje Poravnava, nikoli ne bo plačala. Tudi če do izpalčila odškodnine ne pride, bo sam postopek urejanja odškodninskega zahtevka za stranko popolnoma brezplačen. Podjetje Poravnava je namreč poplačano samo v primeru uspeha, v naprej dogovorjenem odstotku.

Kar se pa tiče urejanja odškodninskih zahtevkov pri odvetniku pa je zadeva nekoliko drugačna. Velikokrat je potrebno odvetnika plačati že vnaprej, pri čemer se lahko zgodi, da se zadeva za vas konča negativno in pride do odklonitve. Odvetnik je poplačan, vi pa ponovno oškodovani. V primeru, da odvetnika ne plačate vnaprej in vam zavarovalnica zavrne izplačilo odškodnine, vam bo odvetnik za opravljeno delo (sestava odškodninskega zahtevka, dopisi, pritožbe,…) največkrat tudi izstavil račun, ki bo dejansko znašal par sto evrov.

sam sem bil ze pri poravnavi in odvetniku iz centra mesta. Ni velikih razlik, edina res velika prednost poravnava se mi zdi… da se veliko bolje posvetijo strnaki.. razlozijo res čisto vse.. vedno so v kontaktu s stranko..
Ko sem prisel do odvetnika me je v 5 min poslal domov.. z stavkom… vse bo ok.. se slisimo…

Meni se zdi osebni pristop zelo pomemben.. tko da sem bil pri poravnavi več kot zadovoljen,…

lp

New Report

Close