Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine odškodnina za poškodbo pri delu

odškodnina za poškodbo pri delu

Sam vprašam za vsak slučaj, če se poškoduješ na delovnem mestu pri opravljanju dela, a ti pripada kakšna odškodnina?

Ne netu sem našla informacije, da ti pripada odškodnina po tej in tej polici, če je sklenjena in tudi informacije, da ti pripada v vsakem primeru, ni pa podrobneje obrazloženo.

Kriva za nesrečo sem sama, ker sem po nesreči prehitro vstala in si pri tem vrgla eno zelo težko reč na nogo, jezi pa me, ker so me pri delodajalcu ves čas tako priganjali: hitro, hitreje, to je prepočasi, ves čas, kljub temu da sem bila večino časa čisto rdeča in prepotena, še z obraza si nisem mogla obrisati potu.

Zanima me torej, če je delavec za nesrečo sam kriv in če podjetje nima nobene police zavarovanja, ti pripada kakšna odškodnina?

Nikdar več ne napiši ali reci take neumnosti.

Prepričan sem, da bo dober odvetnik znal poiskati krivdo tudi na strani delodajalca in da ti odškodnina pripada. Seveda, če si bila zaradi nesreče v bolniškem staležu.

Se strinjam z mikom. Tudi delavec, ki seže v stroj z roko in si jo poškoduje, je sicer sam to storil, ampak je krivda tudi na strani delodajalca, ker stroja ni primerno zavaroval – v takih primerih sodišče porazdeli krivdo v procentih.
Podobno velja pri tebi – če si morala hiteti, ker so te priganjali in je bilo to priganjanje neupravičeno. Definitivno se obrni na odvetnika!

Najprej ti pripada odskodnina iz kolektivnega nezgodnega zavarovanja, ce ga imate v sluzbi sklenjenega. Po taki polici dobis dnevno odskodnino in invalidnost.
Potem pa pojdi do odvetnika. Ce ima podjetje sklenjeno zavarovalno polico, lahko tudi na racun tega dobis nekaj. Ce ne, bos pa morala tozit in se zna vleci. Vsaj nekako tako naj bi slo, ampak bolj tocno ti bo pa svetoval odvetnik.
Ce si iz Ljubljane, je en fajn odvetnik na Zelezni cesti v Zupancicevi jami.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Kasko pa veš če ima podjetje sklenjeno zavarovanje?

Pri nas se je sodelavec poškodoval na delovnem mestu in bil na bolniški. V podjetju smo baje zavarovani samo nihče ne ve 100% . Ko je šefu omenil odškodnino mu je ta rekel, da če je on neroden ne more zavarovalnica njemu dati denarja ampak podjetju, ker je zaradi njegove bolniške moralo plačati delo nekemu študentu, ki je ta čas delal namesto njega in plačati je moralo podjetje oba. In študenta in poškodovanega delavca.

No ja saj po neki logiki je res, ni se poškodoval zaradi dela, če bi imel oskrunjene delovne pogoje že, če je pa štorast, ma saj ne vem .

Pameten in žleht šef. In če mu je uspelo delavca prepričat tudi sposoben. Prav pa nima. Še zlasti, ker je delavec, potem, ko je od garanja ves izmozgan, res verjetno nekoliko štorast.

Če ima podjetje sklenjeno zavarovanje za poškodbe pri delu, sta lahko dva upravičenca: delavec in delodajalec. Če je delavec, mu mora podjetje pri plači odtegovati dohodnino, ker mu zavarovanje _ boniteto plačuje delodajalec. Če je upravičenec delodajalec – npr. ker mora potem najeti študenta, potem dajo v nekaterih podjetjih delavcem v podpis izjavo, da vejo, da je podjetje upravičenec v primeru njihove poškodbe.

Primeri poškodb pri delu so različni, že če pelješ na delo je razlika kot če se poškoduješ v prostorih podjetja, oboje je pa poškodba pri delu.

Pameten in žleht šef. In če mu je uspelo delavca prepričat tudi sposoben. Prav pa nima. Še zlasti, ker je delavec, potem, ko je od garanja ves izmozgan, res verjetno nekoliko štorast.[/quote]

Se strinjam.
Ce ti kot delavcu od place trgajo za nezgodno zavarovanje, potem ves, da si zavarovan in ti tudi odskodnina pripada.
Lahko pa da je zavarovano samo podjetje za lastno skodo, ce je kak delavec poskodovan in potem odskodnina pripada podjetju. Kaj bo pa direktor s to odskodnino, je pa druga pesem.

Drugace pa vzames odvetnika. Ce je podjetje zavarovano, bo vsekakor raje izplacalo odskodnino iz zavarovanja kakor pa iz lastnega zepa.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Pameten in žleht šef. In če mu je uspelo delavca prepričat tudi sposoben. Prav pa nima. Še zlasti, ker je delavec, potem, ko je od garanja ves izmozgan, res verjetno nekoliko štorast.[/quote]

Se strinjam.
Ce ti kot delavcu od place trgajo za nezgodno zavarovanje, potem ves, da si zavarovan in ti tudi odskodnina pripada.
Lahko pa da je zavarovano samo podjetje za lastno skodo, ce je kak delavec poskodovan in potem odskodnina pripada podjetju. Kaj bo pa direktor s to odskodnino, je pa druga pesem.

Drugace pa vzames odvetnika. Ce je podjetje zavarovano, bo vsekakor raje izplacalo odskodnino iz zavarovanja kakor pa iz lastnega zepa.[/quote]

Vzameš odvetnika in potem veselo delaš naprej ko od firme iztožiš kar ti gre ? Nebi rekla . Je pa že bolje , da se odpoveš odškodnini kot da si iščeš drugo službo. Se mi zdi da včasih preveč na easy jemlete te stvari. Vprašaš v podjetju če ti pripada in če dajo ok če pa ne pa preceni koliko bi ti pomenila ta odškodnina, ker odnosi v podjetju nikoli ne bodo korektni, če boš v sporu z vodstvom.

Najlažje je pa odvetnika najet.

Se strinjam.
Ce ti kot delavcu od place trgajo za nezgodno zavarovanje, potem ves, da si zavarovan in ti tudi odskodnina pripada.
Lahko pa da je zavarovano samo podjetje za lastno skodo, ce je kak delavec poskodovan in potem odskodnina pripada podjetju. Kaj bo pa direktor s to odskodnino, je pa druga pesem.

Drugace pa vzames odvetnika. Ce je podjetje zavarovano, bo vsekakor raje izplacalo odskodnino iz zavarovanja kakor pa iz lastnega zepa.[/quote]

Vzameš odvetnika in potem veselo delaš naprej ko od firme iztožiš kar ti gre ? Nebi rekla . Je pa že bolje , da se odpoveš odškodnini kot da si iščeš drugo službo. Se mi zdi da včasih preveč na easy jemlete te stvari. Vprašaš v podjetju če ti pripada in če dajo ok če pa ne pa preceni koliko bi ti pomenila ta odškodnina, ker odnosi v podjetju nikoli ne bodo korektni, če boš v sporu z vodstvom.

Najlažje je pa odvetnika najet.[/quote]

Najprej vzames odvetnika.
Ta se potem pozanima, kako je v podjetju z zavarovanjem. V kolikor podjetje ima zavarovalno polico, se potem odvetnik pogaja naprej z zavarovalnico, podjetje pa s tem nima nic.
V kolikor podjetje nima zavarovanja, pa sam precenis, koliko s ti splaca tozit, ker kot prvo, stroske tozenja nosis sam, kot drugo je pa to, kar omenjas – odnosi v podjetju.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

…vse so ti napisale, da se pozanimaj, če ima podjetje sklenjeno zavarovanje, nobena pa ti ni navedla vrsto zavarovanja…teh je več: požar, izliv vode, potreš……v tvijem primeru gre za ODGOVORNOST!!!!!!!!

….z dobrim odvetnikom boš lahko kaj dosegla…bodo pa vabljeni na zaslišanje tudi tvoji sodelavci…cvem ,ker sem bila povabljena na tko zaslišanje kot priča…delavka se je polila s kavo po roki!!!!…in dobila 50.000€ … 😉

Tale je pa vseeno malo lovska.
Tudi če je bilo kuhanje kave po službeni dolžnosti in če so ji morali potem še roko odrezat.

Hvala vsem za odgovore!

Šla se bom posvetovat h kakšnemu odvetniku, a vem, da bolj slabo kaže. Ko sem imela pred leti na zasebnem potovanju v tujini lažjo prometno nesrečo, nisem našla nobenega odvetnika, ki bi prevzel primer. Na koncu sem našla enega, ki mi je vsaj odškodninski zahtevek sestavil, a ker ni znal niti nemščine niti angleščine, sem se z zavarovalnico ukvarjala sama in jih po dolgem času in neštetih telefonskih pogovorih in dopisih komaj izterjala. Odvetnik mi je pa za “zastopanje” vzel provizijo in še zavarovalnica mu je nakazala denar za njegovo “delo”. Dobil je več kot jaz.

Tokrat je enako, delo je bilo v tujini, lažja poškodba (4 tedne bolniške), v trenutku, ko so zvedeli za nesrečo, so me odjavili iz zavarovanja, na pogovoru z njimi ni bila omenjena nikakršna odškodnina..no, bomo videli.

tako kot je rekla Brbla,

sem ostala brez odškodnine in obdržala službo…..

čeprav sem bila dober mesec na bolniški,…

New Report

Close