Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Nizka odškodnina za prometno nesrečo na Hrvaškem

Nizka odškodnina za prometno nesrečo na Hrvaškem

zivjo,jaz sem imel prometno nesreco,ne z svojom krivdom, na hrvaskem kaksnih 10 mesecov nazaj…poskodovana sva bila dve osebi,lazje poskodbe oziroma ena oseba odpeljana v bolnisnico na hrvaskem,lazja poskodba glave in podobne lazje poskodnbe(noge,roke),druga oseba pa trije poskodb hrbtenice in podobno(zdravniski izvidi zraven), seveda kar precej tezave za pocitnice in unicene pocitnice kot tudi bolniska trije tedni zaradi poskodbe. Odvetnica je sporocila da je od njihove zavarovalnice ponujeno oskodnina v znesku 400 oz 500 evro,skupaj 900 evro. Meni osebno mi se zdi da je to cist drobiz glede poskodb in unicene pocitnice. S tem da odvetnica enkrat pove da do nadaljne pritozbe ni mozno,potem pa da lahko se pritozimo in bo dala pritozbo ,ampak je to dvorezna zadeva ker lahko pride do tega da oskodnine sploh ne bo. Zanima me a je to prenizka oskodnina in kako sploh potekajo takski primeri,s tem da je to prometna v tujini. hvala

Živijo,

Pozdravljeni,
zavarovalnice na Hrvaškem izplačujejo vsaj enkrat nižje odškodnine od slovenskih zavarovalnic. Tudi sodna praksa odškodnin na Hrvaškem ima nižje višine odškodnin za lažje in srednje hude telesne poškodbe. Bo pa Hrvaška sčasoma prevzela direktive EU, ki bodo odškodnine zvišale in poenotile s sodno in zavarovalno prakso EU, kot jo imamo oziroma poznamo v Sloveniji.
Koliko bi lahko iztržili, vam ne moremo točneje odgovoriti, saj nismo videli vaše medicinske dokumentacije. Predlagamo, da se še pritožite. Nato imate seveda možnost tožbe.

Lepo pozdravljeni,

Visoka odškodnina Planinšec
https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/prometna-nesreca-tujcem-sloveniji-tujini

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

Najlepse hvala.Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravjeni.

Poskodoval sem se v sluzbi, delodajaec ima urejeno zavarovanje civilne odgovornosti. Verjetno bom odskodnino zahteval po pravni poti. Zanima me, ce zavarovalnica povrne stroske spec.ortopedskih pregledov (samoplacniski) in nacinov zdravljenja, ki ga osnovno zavarovanje ne krije (trombocitna plazma)?               Ali je visina povrnitev omenjenih stroskov tudi pogojena z morebitno delno sokrivdo pri poskodbi pri delu.

Lp,

BB

Pozdravljeni,

pravna podlaga za povrnitev stroškov zdravljenja je podana v 1. odstavku 174. člena Obligacijskega zakonika, ki med drugim določa, da mora tisti, ki prizadene drugemu telesno poškodbo ali njegovo zdravje, slednjemu povrniti stroške v zvezi z zdravljenjem.

Sodna praksa je zavzela stališče, da mora oškodovalec povrniti oškodovancu tiste stroške zdravljenja, ki jih je plačal v samoplačniški ambulanti v primerih, ko je bilo tako zdravljenje potrebno za zmanjšanje ali odpravo zdravstvenih posledic, ki jih je oškodovanec utrpel pri škodnem dogodku.

Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi, predstavljajo odgovori v zvezi z zastavljenim vprašanjem splošno informacijo . Za natančnejši odgovor je potreben oseben razgovor in pregled dokumentacije v odvetniški pisarni.

Odvetnik Pavel Zajc
Kersnikova ulica 3
1000 Ljubljana

Gsm: + 386 64 160 874
Tel:   + 386 1 433 05 58
E mail: [email protected]

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

New Report

Close