Najdi forum

Odškodnina zaradi nasilja

Partner (zdaj že bivši) me je v zadnjih mesecih, nazadnje pred nekaj tedni, večkrat udaril v glavo, brcnil, vlekel po tleh, 1x me je oblečeno stuširal in držal usta in nos, ko je sedel na mojem hrbtu leže, da nisem mogla sploh vstati in dihati, tudi pest mi je že potiskal v usta. Ko to pišem in gledam slike, ki sem jih hranila za dokaz, a nikoli zares podala prijave, stvari šele postajajo težke … ker sem do sedaj samo verjela nekim besedam, ki niso bile nič drugo kot samo to – besede.
Kakorkoli, z bivšo je že bil na sodišču, a bi naj takrat z dokazi svojih bližnjih dokazal, da ga je napadla bivša, ne poznam pa resnice. Je pa mislim da že v kartoteki zaradi manjših prekrškov iz preteklosti.
Bilo je več razlogov, da nisem mogla kar tako oditi. Vedno je zmagala navezanost in povezanost, kakorkoli se to sliši zdaj kontradiktorno.

Zanima me, ali lahko vložim tožbo za fizično nasilje, in sicer za nazaj. Trenutno nimam vidnih nobenih poškodb. Ostalo mi je 6 slik dokaznega gradiva izpred nekaj tednov in dveh mesecev, ki nazorno kažejo odrgnine, podplutbe na kolenih, obrazu, ko me je brcnil v glavo, modrica na licu od naslednjega incidenta in okrvavljene ustnice ob preseku izpred pol leta. Naj omenim, da sem delno že naglušena in ne vem, ali je udarec in brca v glavo pustila DODATNE posledice oz. ali se morebitna dodatna izguba sluha lahko pokaže šele čez čas (naglušena nisem od rojstva, to mi je bilo ugotovljeno kasneje, vzrok ni znan, sem pa še relativno mlada).

Največkrat se je nasilje zgodilo zaradi malenkosti, če mi je kaj dol padlo, sem bila že nesposobna (to je samo ena od njegovih številnih ponižujočih besed v afektu). Ko se je kdo ujel z mano v pogovoru, je iz ljubosumja začel tudi v družbi s ponižujočimi izrazi, a malo milejšimi kot doma.
Prič nimam, vedo pa sosedje za incidente pri njem že izpred nekaj let in verjetno so slišali marsikaj, a ne želim vpletati nikogar, saj že tako niso v dobrih odnosih. Njegovih staršev iz več razlogov ne želim blatiti in vpletati, vendar je njegova mama bila enkrat priča njegovemu napadu name in ga delno uspela pomiriti, saj ga je najbrž postalo sram pred njo.

Ne želim imeti več stroškov s samim sodnim postopkom in odvetnikom kot z iztrženim zneskom, zato me zanima, ali se realno gledano to sploh splača. Do danes o tej opciji nisem razmišljala, a samo prijava na policijo ne bo zalegla, saj se ne zaveda odgovornosti v tolikšni meri, da bi zmogel pri sebi predelati kaj več kot oprosti.
Menim, da je treba za takšne stvari odgovarjati, kje so še vse psihične posledice, ki jim sodstvo verjetno največkrat niti ne verjame, ker ne pozna vsakdanjika in psihe posameznika in spopadanja s travmami tudi po končanem obdobju nasilja …
Prosim, če mi poveste kako to stoji v praksi in ali gre to preko policije, ali v ločenem pravdnem postopku.

New Report

Close