Najdi forum

Padec na smučanju

Pozdravljeni.
Letos 08.03 sem na smučanju padla na desno ramo. Pogledal me je reševalec na smučišču, vendar brez kakršnega koli obrazca. Svetoval mi je pregled na urgenci, kamor pa nisem šla, saj me je bilo strah zaradi korone, ki se je že začela pojavljati pri nas. Ko sem čez cca 14 dni videla, da gibljivost ni taka kot bi morala biti, sem opravila magnet, na katerem ni bilo videti kakšne hujše poškodbe. Po zdrvnikovi napotitvi sem opravila 2x7dnevno terapijo brez vidnega izboljšanja. Fiziater me je napotil k travmatologu, ta pa na magnet s kontrastom, kjer se je izkazalo, da imam popolno rupturo Infra in supraspinatusa na narastišču. Predlagal je operacijo, ki sem jo sprejela, saj delam fizično in roko potrebujem. Vseskozi, sem imela močne bolečine, ki so še zmeraj prisotne. V bolniško sem tako šla šele oktobra letos (prej sem bila na čakanju, letnem dopustu, in ker je bila možnost sem imela v tem obdobju prilagojeno delo). Operacija bi naj bila decembra letos, v kolikor ne bi bilo zaradi korone kakšnih ukrepov, sicer se lahko moj čakalni termin podaljša.
Zanima me, če sem upravičena do odškodnine v času bolniške, tudi če sem jo začela koristi šele 7 mesecev po poškodbi. Zavarovana sem pri zavarovalnici grawe ( safe invest ).
Hvala za odgovor in lep pozdrav Barbara

Pozdravljeni,

Pozdravljeni,

za uveljavitev odškodnine iz odgovornosti smučišča je problem v tem, da ni bil narejen zapisnik o nezgodi – opis nezgode s strani pristojnih oseb. Potrebujete dokaze o nezgodi. Tudi opis nezgode mora biti takšen, da opredeljuje malomarnost s strani smučišča ali tretjih oseb. Načeloma lahko zapisnik in izjave priče pridobite naknadno. Problem je tudi v tem, da ste bolnišnico obiskali kasneje. Zavarovalnice za prvi obisk po nezgodi, in sicer do sedem dni po nezgodi, še tolerirajo priznanje poškodbe zaradi omenjene nezgode.

Lep pozdrav,

Visoka odškodnina Planinšec

https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/nezgoda-na-javnem-ali-zasebnem-prostoru

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close