Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Prometna nesreča z mopedom v času službe

Prometna nesreča z mopedom v času službe

07.01.2020 sem bil udeležen v prometni nesreči med službenim časom, s službenim vozilom – mopedom. Voznik avtobusa mi je odvzel prednost, jaz pa sem se z levim delom telesa zaletel v avtobus. Voznik je odpeljal s kraja nesreče, vendar se je do prihoda policistov že vrnil peš nazaj na kraj nesreče. Bila je prisotna policija, oba sva opravila test alkoholiziranosti, ki je obema pokazal 0,0. Mene je bolela glava, levo zapestje in levo koleno. RTG slikanje ni pokazalo nobenega zloma, vendar, ker bolečina ni ponehala, gibljivost kolena je bila vedno slabša, me je osebni zdravnik napotil na MR, ki sem jo opravil 26.02.2020. V izvidu je zapisano: “Tanka fisura sklepnega hrusranca patele, ki sega preko več kot polovice debeline hrustanca Gr. 3. Blago zadebeljen anteriorni del lateralnega retinakuluma, ki ima blago zvišan signal – lahko gre za blago distenzijo”.
Na 1. pregledu pri ortopedu (21.05.2020) sem dobil diagnozo ” STATUS POST CONTUSIO FEN. SIN. IN LAESIO CHONDRALIS PATELLAE SIN”. Predpisal mi je tudi fizikalne terapije, katere sem obiskoval 8 dni.
Bolečina ni ponehala, gibljivost se je blago izboljšala, vendar ortoped še vedno ni bil zadovoljen z napredkom zdravljenja, sem ob 2. (16.7.2020) pregledu pri ortopedu prejel aplikacijo (SUPLASYN). Diagnoza zapisana v izvidu je bila: “STATUS POST CONTUSIO GEN. SIN. IN CHONDOROPATHIA PATELLOFEMORALIS POSTTRAUMATICA SIN”. Prav tako mi je predpisal še dodatne fizikalne terapije v trajanju 8 dni. Stanje gibljivosti se je po prejemu aplikacije res izboljšalo in terapije so bile tudi uspešnejše od prvih.
3. pregled pri ortopedu (24.9.2020) sem imel enako diagnozo, kot pri 2. pregledu. Pri 3. pregledu status, ki ga je zdravnik zapisal pa je bil “levo koleno brez otekline, blaga heiprmobilnost pogačice, krepitacije patelofemoralno, testi za meniske negativni”. Ortoped mi je rekel, da posledice bodo ostale in da ni garancije kako dolgo bo koleno v redu.
Med celotnim procesom sem tudi shujšal 12 kg, verjetno zaradi stresa, ki ga doživljam, saj namerno nisem želel izgubiti telesne teže.
Z 12.10.2020 začnem delat na istem delovnem mestu, normalno 8 ur.
Zanima me, približno kakšno odškodnino bi lahko pričakoval za omenjeno diagnozo, potek zdravljenja in tako obdobje bolniškega staleža. Kaj vse se sploh lahko uveljavlja kot odšodnino pri takšni poškodbi?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

odškodnina za telesne poškodbe je vezana izključno na vaše diagnoze in zmanjšanje življenjskih aktivnosti vsakodnevnega funkcioniranja. Iz vašega opisa sklepamo, da ni prišlo do operacije. V kolikor ste bili ves čas zdravljenja v bolniškem staležu oz. je bilo zdravljenje aktivno, torej od 7. 1. 2020 do 12. 10. 2020, ko po vaših navedbah začnete ponovno delati, lahko iztržite višino odškodnine med 8.000,00 in 12.000,00 evri. Če so posledice trajne in bi se stanje v vmesnem postopku poslabšalo, vam pripada še nekoliko več. Imeli ste blago počen sklepni hrustanec patele. Dejstvo, da ste med samim zdravljenjem shujšali, ne vpliva toliko na višino odškodnine, saj je hujšanje bolj povezano s stresom, ki je psihični dejavnik oz. element. Pri nas oškodovanci za posttravmatsko stresno motnjo in primarni ter sekundarni strah v vašem primeru dobijo okoli od 500 do 1000 evrov.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/visina-odskodnine

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close