Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Padec na zasebni površini-blok

Padec na zasebni površini-blok

Spoštovani! Dne 2.11.2019 ,sem padla v bloku v katerem stanujem. Pri vstopu, za vhodnimi vrati v bloku je na tleh bila površina, ki je bila neravna, izbočena na nekaterih delih, na površini je manjkala masa..površina je bila razbrazdana, (široka 1 meter in dolga 3 metre)..ob robovih je bila nekakšna kovina, ki je bila dvignjena..zataknila sem se ob vstopanju in padla naprej do nabiralnikov se huje poškodovala, zraven sta bile tudi dve priči iz bloka ter mož..prišel je rešilec..zlom nadlahtnice, in zlom prsnice. Poklicali smo policijo, da je slikala površino in naredila zapisnik- zapisnik je na tožilstvu. Večkrat je ustno bila predsednica bloka obveščena , zaradi tega zmazka na tleh.Ona je prelagala na upravnika itd.. najela sem odvetnika,ki je preku zavarovalne police-odgovornosti ,poslal odškodninski zahtevek. Na odg. smo čakali 4 mesece, zato sem pritisnila in preku emaila dobila obvestilo, da so zavrnili zahtevek , ker niso etažni lastniki odgovorni, da je ona poznala blok. Ja ,ampak sej ne moreš od človeka zahtevat, da vsakič ob vstopanju pazi kako bo vstopil. pa še ljudje se menjavajo ob vstopu-izstopu. Boli pa še bolj to, da so napisali, da je bila površina tlakovana…TLAKOVANA( imamo foto dokaze , jaz nevem kako je ona mislila da tlakovana), ter da je mama padla pred vhodom- padla je v vhodu samem..Kakorkoli zanimivo še je to, da januarja 2020 je bil poslan zahtevek, februarja pa sanirana površina po dolgih letih.
Želim dati interno pritožbo na zavarovalnico! Ali menite, da lahko uspem? Odvetnik je rekel , da v tozbi bom vsaj mela 80% šans, v interni pritožbi pa da ne..ker baje nastavijo svoje. Ali to drži? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

v vašem primeru pride v poštev le tožba, pri kateri obstaja velika tveganost za dosego uspeha, glede na vaš opis, ki ste ga podali. Pri omenjenih zadevah je tožba zelo tvegana in je odvisna velikokrat od sodnikove subjektivne presoje. Sodni postopki so dolgotrajni in plačljivi. Tveganost za neuspeh je po našem mnenju vsaj 50%. To je vsekakor vaša določitev. Tudi vaš odvetnik vam je povedal, če se ne motimo, da je 80 % možnosti za uspeh. Lahko pa uspete in dosežete odškodninsko pravico:).

Na “vaših ramenih” je breme odločitve glede tožbe in plačil sodnega postopka.

Lepo pozdravljeni.

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close