Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Koliko časa zavarovalnica odloča o odškodnini za padec na javni površini

Koliko časa zavarovalnica odloča o odškodnini za padec na javni površini

Poškodovala sem se na javni površini, ki je v naravi pot po ZK izpisu pa kmetijsko zemljišče last Slovenskih železnic. Pot uradno nima me upravljalca, ne vzdrževalca in tudi ne organiziranega pluženja pozimi. Pot koristijo kmetje in pa SŽ za skladiščenje in nakladanje hlodovine na vagone.
Junija letos je moj pooblaščenec pridobil številko zavarovalne police in julija poslal odškodninski zahtevek na Zavarovalnico Maribor. Po prvi urgenci konec oktobra sem morala dopolniti vlogo, v kateri sem morala priložiti slike obuval, katere sem v času padca nosila. Od dopolnitve vloge je že več kot 30 dni in je bila pred tednom ponovno poslana urgenca s strani mojega pooblaščenca. Zanima me, po kolikšnem času zavarovalnica sama odloča, če zavarovanec ne poda svojega odgovora, oz. kakšna je vaša praksa z zgoraj omenjena pravnima subjektoma.

Pozdravljeni,

Pozdravljeni,

gre za interne roke zavarovalnic (8-dnevne, 15-dnevne ali 30-dnevne), ki niso zakonski roki, posledično zavarovalnica teh časovnih rokov v praksi občasno ne upošteva in jih posledično podaljšuje. Slednje je odvisno od “človeškega faktorja”. Vsekakor pa vsaka zavarovalnica obravnava in reši odškodninsko zadevo v razumnem časovnem roku. Nasprotno pa na sodiščih lahko odškodninske zadeve trajajo dosti dlje časa.

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close