Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina ob kolesarski nesreči

Odškodnina ob kolesarski nesreči

Pozdravljeni,
v mesecu septembru sem bila kot kolesarka udeležena v prometni nesreči v Italiji. Voznik osebnega vozila je z nepravilno vožnjo preko polne črte zapeljal na moj pas in me zbil. Pri tem sem utrpela naslednje poškodbe: zlom nosa ter udarci in raztrganine na čelu, vratu, ustnici in kolenu. Vse poškodbe so bile oskrbljene v bolnišnici v Italiji, kjer so me čez noč zadržali na opazovanju.
Zaradi okrevanja po nesreči sem bila mesec in pol v bolniškem staležu.
Brazgotine po šivanju bodo ostale vidne.
Zanima me kolikšne so približno nematerialne odškodnine v takšnih primerih ter na kakšen način se ugotavlja materialna škoda. Kolo – cestno dirkalno kolo je po trku z avtomobilom zlomljeno in neuporabno. Prav tako vsa kolesarska oprema (čelada, očala) in mobilni telefon, ki sem ga imela v žepu kolesarske majice.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

V vašem primeru se nematerialna škoda giblje od 7.000,00 EUR navzgor. Glede raztrganin bi potrebovali bolj podrobno obrazložitev glede naslednjih okoliščin – vidna trajna skaženost kože, morebitne raztrganine mišičnih tkiv ali raztrganine same kože ipd.

Materialna škoda se uveljavlja na način, da slikate poškodovano kolo, opremo, mobilni aparat itd. Dobrodošlo je, da o škodnem dogodku obstaja vaša izjava za zapisnik na policiji. V naslednjem koraku se pridobijo predračuni glede popravil poškodovanih stvari ali njihove prodajne cene za nadomestne stvari (ki lahko pridobite iz internetnih strani različnih prodajalcev). Vse našteto se kot dokazilo predloži k odškodninskemu zahtevku.

Prav tako se pod zahtevek za povrnitev materialne škode uveljavlja tudi izpad dohodka zaradi koriščenja bolniškega staleža. Za uveljavljanje tega zahtevka je v dokazilo potrebno predložiti tri plačilne liste pred nezgodo in v času trajanja bolniškega staleža.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26
https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/blog/ste-bili-kot-kolesar-poskodovani-v-prometni-nesreci

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close