Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine odškodnina zaradi poskodbe na delovnem mestu

odškodnina zaradi poskodbe na delovnem mestu

Pozdravljeni!
Mene zanima sledece in sicer s sodelavcem sva dvigovala avtomobil vsak na svoji strani in ko sem dvigoval avto se je zacel meh raztegovati in sem se vstrasil da se ne bi vtrgal in sem malenkost spustil avto in sodlavcu na drugi strani stisnil roko sicer trajnih posledic ni dobil je pa longeto od zdravnika.
In me zanima ce je upravicen od odskodnine kljub temu da je bilo opravljeno varstvo pri delu?
Delidajalec sicer pravi da se je to zgodilo zaradi njegove nerodnosti!

Pozdravljeni,

sodelavec je upravičen do odškodnine iz naslova odgovornosti za nezgode pri delu. Upamo, da je delodajalec imel sklenjeno civilno odgovornost za poškodbe pri delu, ker v tem primeru izplača odškodnino zavarovalnica. Sicer pa delodajalec.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

Pozdravljeni,zanima me,če mi pripada odškodnina,ker sem padla na delovnem mestu.Nesla sem zaboj in se pri tem spotaknila in padla,pri tem sem si zlomila prst na roki.Delodajalec je rekel,da moram to zahtevati preko odvetnika.Zanima me,če to drži.Ali lahko vložim zahtevek kar direktno v zavarovalnico?

Hvala

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

v vašem primeru ste načeloma upravičena do odškodnine iz naslova civilne odgovornosti delodajalca. Če ima delodajalec zavarovano odgovornost, lahko zahtevek vložite neposredno pri zavarovalnici.

Za natančnejši odgovor je opis dogodka, ki ste ga podala, preskromen. Potrebno je upoštevati vse okoliščine, v katerih je prišlo do poškodbe. Vsekakor bi bila v zvezi s postavitvijo zahtevka v vašem primeru pomoč strokovnjaka potrebna.

Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi, predstavljajo odgovori splošno informacijo v zvezi z zastavljenim pravnim vprašanjem. Za natančnejši odgovor je potreben oseben razgovor in pregled dokumentacije v odvetniški pisarni.

 

Odvetnik Pavel Zajc

Kersnikova ulica 3

1000 Ljubljana

E: [email protected]

Gsm: +386 41 391 064

Tel: +386 1 433 05 58

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

Pozdravljeni,

tudi jaz sem imela nezgodo na delovnem mestu, narejena je bila prijava nezgode, prav tako sem imela 100% bolniško nadomestilo.

Ker je zdravljenje potekalo dlje časa, sem se po zaključku zdravljenja obrnila na zavarovalnico glede odškodnine in so mi rekli, da sem zamudila rok za izplačilo, saj je od nezgode minilo več kot 3 leta.

Je še kakšna možnost, da dobim izplačano odškodnino ali ne?

Lep pozdrav,

Pozdravljena,

zahtevek na plačilo odškodnine za škodo, ki vam je nastala v vašem primeru, zastara v treh letih odkar je oškodovanec izvedel za povzročitelja in ko je znan obseg škode, najkasneje pa v petih letih.

Obseg škode v trenutku nezgode še ni bil znan. Zastaranje prične teči z dnem, ko je znan obseg škode, to je z dnem, ko je zdravljenje zaključeno. Nimam podatka o tem, kdaj je bilo pri vas zdravljenje zaključeno. Če tri leta od tedaj še niso potekla, zahtevek ni zastaran.

Lep pozdrav

Odvetnik Pavel Zajc

Kersnikova ulica 3
1000 Ljubljana
Gsm: + 386 64 222 888
Tel:    + 386 1 433 05 58
E mail: [email protected]

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com
    Postovani. Imao sam dve povrede na delu u ovom letu. Puknuta mišica u leve noge zbog velikog tereta. Zbog toga sam bio na  100 % bolniskom oko 3 mjeseca. Druga povreda je bila sa pistoljem za barvanje. Pistolj za barvanje mi je raztrgao prst leve ruke kroz usnju rukavicu. Tom povredom je barva natisnuta u prst. Operacijom prsta  barva je počišćena kolko se dalo jer je barva ( 2K, dvokomponentna  barva).Zbog te povrede sam 2 mjeseca na bolniskom. Tezave sa gibanjem prsta su prisutne. Za ove dve poskodbe dali ja imam pravicu odškodnine. Hvala unaprijed na odgovoru. Lp

Pozdravljeni!! Imeo sem zlom pete, sem delal na brodu in bila je tema i dež je bio in sem pao sa tri metre višine v luknjo.na bolniškem sem bio štiri mesece in bila je poškodba pri delu. Zanima me višina odškodnine i imam li pravi ce do odškodnine, lp

Spoštovani,

na podlagi vašega opisa okoliščin, v katerih je prišlo do škodnega dogodka, težko ugotovim, ali ste upravičeni do odškodnine.

Za presojo upravičenosti do odškodnine in njene višine je pomemben natančen opis okoliščin, v katerih je prišlo do škodnega dogodka (kje je bila luknja, kakšna je bila luknja, potrebno bi bilo ugotoviti, ali bi morala biti zavarovana oziroma zakaj ni bila zavarovana, zakaj ste hodili tam, kjer ste hodili in nato padli v luknjo, ali ste hodili tam, kjer ste hodili, po navodilu nadrejenega, ali ne, ali ste že od prej vedeli, da je tam luknja, če je bilo izdelano poročilo delavca, ki je zadolžen za varnost pri delu, je potrebno vpogledati v navedeno poročilo in podobno). Za natančen odgovor je potreben pregled listinske dokumentcije in osebni razgovor.

Lep pozdrav

Odvetnik Pavel zajc

Kersnikova ulica 3

1000 Ljubljana

Gsm: +386 41 391 064

[email protected]

 

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

New Report

Close