Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Izbrisane delnice od Nove KBM ( NKBM)

Izbrisane delnice od Nove KBM ( NKBM)

Nekaj mi ni jasno: vlagala sem v NKBM in zdaj nič od tega nimam. Pri možu pa je podobna zgodba pri Banki Celje. Meni nič ni jasno. Ko sem vprašala tudi pojasnila nisem razumela. V bistvu sploh ne vem, ali je vse stran vrženo.

Kam si vlagala? Si kupila delnice ali si vložila denar na račun odprt pri NKBM? Če si kupila delnice in si komaj sedaj izvedela, da niso več nič vredne, si sto let za opicami. Država Slovenija te je lepo nategnila in še nekaj tisoč Slovencev.
Če si pa položila denar na račun, je ta še vedno na računu. Razen, če si ga dvignila sama in si pozabila. NKBM ti ga ni izbrisala v nobenem primeru.

Ne, nikogar niso silili kupovati banke. Tudi z bombami ne. So pa vsi pametni in tisti z dobrimi imformacijami delnice takoj prodali z lepimi dobički. Ovce pa so jih obdrzale kljub temu, da so strmo padale, v upanju, da bodo še kdaj zrastle. Takrat pa je sledil še hujši šok. Razlastitev s strani države Slovenije.

nova
Uredništvo priporoča

torej: država ni silila kupiti, ni branila pravočasno prodati, ampak so bili neumni.

Delnice ja. A to je vse propadlo in se nič več ne da narediti?

Vse je propadlo! Banko je država prodala, lastnike delnic pa razlastila. Predno jih je razlastila pa niso bile več nič vredne.

O čem vi to, ti se delaš še bolj neumnega, kot si.
Nihče ni silil nikogar ne kupiti in ne prodati. Ampak pametni so pravi cas prodali.

Jazbec & company finančnega lobija so dobro sfrizirali številke in nategnili vse skupaj. Zdaj se pa lepo sonči v Bruslju za 20 jurjev na mesec…v zameno za trud.

Pozdravljeni,

sedaj je Zakon o postopku sodnega varstva nekdanjih imetnikov kvalificiranih obveznosti bank, sprejet. Dne 19.12.2019 bo začel že veljati. Čas za uveljavitev pavšalnega nadomestila ali tožbe bo le 7 mesecev, ki bo začel teči od ureditve podatkovnih sob, predvidoma v mesecu marcu 2020.
Upravičenci do odškodnine so vsi, ki so bili imetniki kvalificiranih obveznosti, bodisi kot imetniki podrejenih obveznosti, bodisi imetniki delnic, bodisi hibridnih instrumentov. Gre za to, da so bile v šestih bankah, ki so bile tarča izbrisa (NLB, NKBM, ABANKA, BANKA CELJE, FRACTOR BANKA, PROBANKA) razveljavljene kvalificirane obveznost, ki so bile del ukrepov Banke Slovenije za sanacijo bančnega sistema v letih 2013 in 2014.
Največje število bančnih razlaščencev je bilo izbrisanih imetnikov bančnih delnic Nova KBM, sledijo izbrisani imetniki podrejenih obveznic, ki so jih imeli pri NLB, A Banki, Banki Celje, Factor Banki in Pro Banki.

Lepo pozdravljeni,

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/bancni-razlascenci

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]


Spoštovani,
lepo da ste se oglasili. Brali smo tale zapis na spletni strani ministrstva in bi vas prosila, če lahko malo bolj razložite tole za pravne laike. Torej v primeru,da bo tak zakon kot je bil predlagan ponovno izglasovan v DZ, kakšni so postopki za recimo temu pravno nepoučene male fizične vlagatelje, ki so imeli delnice in recimo, ne bi šli v tožbo in bi se odločili za pavšalno izvensodno poravnavo če prav razumem. Kakšen je postopek in kako se predvideva povrnitev škode oz. izplačilo odškodnin v tem primeru, kakšne korake mora narediti oškodovanec, kam se obrniti za to izvensodno poravnavo (če prav razumem bo šlo v tem primeru za izvensodne poravnave). In kakšne stroške bo imel s tem tudi kakšne sodne takse?
Oziroma na koga se sploh obrniti, ko bo zakon sprejet, kaj narediti, da mali delničar posameznik fizična oseba (ki ni del nekih skupinskih dogovorjenih tožb), in je kupil delnice, lahko uveljavlja zahtevek za odškodnino. In kakšne stroške bo s tem imel? Kakšen je postopek?
Hvala lepa za pojasnitev postopka.

V zapisu se navezujem z vprašanji na tale zapis na spletni strani ministrstva (ki je bil očitno zapisan pred izglasovanim vetom DS, pa vseeno me zanimajo informacije, v kolikor se zgodi, da bo tak zakon tudi v drugo potrjen):
https://www.gov.si/novice/2019-10-22-drzavni-zbor-sprejel-zakon-o-postopku-sodnega-in-izvensodnega-varstva-nekdanjih-imetnikov-kvalificiranih-obveznosti-bank/

ne flancaj, nihče ni nikogar nategnil.
tovariš janez drnovšek je povedal, da je naložba v delnice dolgoročna naložba, ki bo pokazala svojo visoko vrednost po dvajsetih letih.
torej je treba samo še malo počakat in bomo tudi mi obogateli.
gospod andrej bajuk ga ni poslušal in jih je prodal po slabem tednu za skoraj dvojno ceno, zato on ne bo deležen tega privilegija.

Pozdravljeni ponovno,
a lahko kaj vec poveste in razlozite o postopku “izvensodnega pavsalnega placila odskodnin” za male vlagatelje, ki se omenja na zgornji spletni strani. Kaksen postopek se predvideva v tem primeru, kaj mora mali vlagatelj storiti, ce se odloci za to moznost zahtevka za odskodnino? Hvala lepa za pojasnila.

Pozdravljeni,

ze pred leti smo v NLB dobili neke delnice, ce se ne motim, se je slo kot za neke vrste nagrade za delovno uspesnost.
Na 1.strani pise npr 2 delnici na prinosnika v skupni vrednosti x tolarjev, zadaj pa je en talon in cel kup nekih kuponov.
Cca 5 let nazaj je bilo receno tako med nami zaposlenimi, da to lahko kar v smeti vrzemo, ker kao ne veljajo vec. Seveda jih imam se zmeraj.
Zdaj me pa zanima kaj so to sploh za ene delnice? Ali jih bo vseeno mogoce kdaj vnovciti?

Hvala vam za odgovor

Pozdravljeni,

ze pred leti smo v NLB dobili neke delnice, ce se ne motim, se je slo kot za neke vrste nagrade za delovno uspesnost.
Na 1.strani pise npr 2 delnici na prinosnika v skupni vrednosti x tolarjev, zadaj pa je en talon in cel kup nekih kuponov.
Cca 5 let nazaj je bilo receno tako med nami zaposlenimi, da to lahko kar v smeti vrzemo, ker kao ne veljajo vec. Seveda jih imam se zmeraj.
Zdaj me pa zanima kaj so to sploh za ene delnice? Ali jih bo vseeno mogoce kdaj vnovciti?

Hvala vam za odgovor
[/quote]

počakajte najprej, da bo zakon sprejet. dokler to ni rešeno, je to še vedno material za toaletni papir

kako vrednostiti delnice NKBM denimo. Vemo, da je bila njihova tržna vrednost na borzi pred razlastninjenjem zelo nizka, če me spomin ne vara, se je merila v centih.
Torej ali bodo sedaj denimo izplačevali bivše delničarje po ceni, ki je bila na ta dan? Če je to to, potem veliki večini malih delničarjev to ne pomeni nič in se ne splača nobene tožbe vlagat.
bolj pomembno je, ali obstaja možnost, da ti samo vrnejo ustrezno število delnic, ne glede na njihovo vrednost, sam pa se odločiš, kdaj jih boš prodal, ali danes, jutri ali čez 20 let.
Seveda se tu pojavlja velik problem, ker je banka sedaj prodana in kako torej vrniti delnice.

sem:

https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=178

Preberi no povezavo in informacije na njej, kako bi oni to vrednotili in kaj piše. Nihče ne bo vračal nobenih delnic. Daj preberite malo kaj sploh piše, predno pišete take stvari.


In kaj te moti, če je tukaj, ker je to očitno reala mnogih? Te kakorkoli ogroža na tem forumu, kjer je bolj dostopna širšemu občinstvu?

Določeno je tudi, da se posameznemu vlagatelju povrne 80 % vrednosti dolžniškega vrednostnega papirja, ki jo je vlagatelj plačal ob nakupu, pri čemer pavšalno nadomestilo ne sme presegati 20.000 evrov za vsak posamičen red vrednostnega papirja. Na ta način se vlagateljem odpira možnost, da uveljavijo odškodnino brez dolgotrajnega in zahtevnega sodnega spora.


To mene zanima: kako uveljavljati to možnost, če bi gospod pravnik tukaj malo bolj razložil kaj in kako, kakšen bo postopek za malega vlagatelja, ki se želi tega poslužiti.
Zakaj ne bi šlo skozi, to je predlog vlade, ki je to zapisala.

New Report

Close