Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Dnevna odškodnina – dobim?

Dnevna odškodnina – dobim?

Živjo, me zanima če morda kdo ve kakšni so pogoji za dnevno odškodnino? Sem se poškodovala v študentski službi (poškodba živca zaradi česar nisem mogla dvigniti stopala, ki se zdaj počasi popravlja).

Vmes nisem nič delala, niti preko študenta (kar sicer razumem, ni redno delo) in nimam nobenega zdravljenja (razen jemanja B kompleks). Zdravnica me je poslala na RTG in EMG (EMG je dokazal poškodbo živca…). Sem pa zavarovana preko očeta, zavarovalnica Triglav, stara 22 let.

Zdaj me zanima če morda kdo ve, ali odškodnino sploh lahko dobim, glede na to da nisem na bolniški?

Poglej na zavarovalno polico!

Ce si samo zdravstveno, obvezno, osnovno zavarovana prek oceta, to ji nezgodno, po katerem bi ti lahko pripadala dnevna odskodnina. Ce je fotr sklenil nezgodno polico zate, poglej polico.

Ampak glede na to, da gre za poskodbo pri delu, bi blo fajn, da se z delodajalcem zmenis. Mogoce kar z odvetnikom… ne vem, kako ste imeli to urejeno, pa zdravniski, ipd

nova
Uredništvo priporoča

Obvezno zdravstveno zavarovanje prek očeta (ker je še študentka) ji je pokrilo zdravstvene storitve, ne daje pa pravice do nezodne odškodnine.
Mogoče ima oče dejansko sklenjeno nezgodno zavarovanje, ki ima priključeno še nezgodno zavarovanje otrok. Potem lahko dobi kaj po tej polici, če krije tudi odškodnine za poškodbene dneve, ker nekatere police krijejo samo bolnišnične dneve zaradi nezgode ali pa celo samo bolnišnične dneve od X dneva naprej.
Za odškodnino pri delodajalcu pa spet odvisno, ali ima kako zavarovanje in ali je bila dejansko za tvojo poškodbo njegova krivda.

Obvezno zdravstveno zavarovanje prek očeta (ker je še študentka) ji je pokrilo zdravstvene storitve, ne daje pa pravice do nezodne odškodnine.
Mogoče ima oče dejansko sklenjeno nezgodno zavarovanje, ki ima priključeno še nezgodno zavarovanje otrok. Potem lahko dobi kaj po tej polici, če krije tudi odškodnine za poškodbene dneve, ker nekatere police krijejo samo bolnišnične dneve zaradi nezgode ali pa celo samo bolnišnične dneve od X dneva naprej.
Za odškodnino pri delodajalcu pa spet odvisno, ali ima kako zavarovanje in ali je bila dejansko za tvojo poškodbo njegova krivda.
[/quote]
Hvala za dodatbo pojasnilo.

Tipkanje na telefonu mi ne gre najbolje in je besedico NI spremenilo v ji, kar lahko privede do cisto drugacnega razumevanja. Pri vseh zatipkih mi tukaj uspe najpomembnejsi del zafrknit.

Z delodajalko ni nič saj ni želela izpolnit obrazca za poškodbo pri delu, poleg tega pa sem delala prek študenta. Po sodiščih oz tožbah ravno nimam želje.

Imam pa sklenjeno nezgodno zavarovanje, z dnevno odškodnino 5€.

Po nezgodni polici ti dnevna odškodnina pripada za dneve delovne nezmožnosti. Ampak zgolj v kolikor si zaposlena za dneve ko si na bolniški (nezposlenim dnevna odškodnina ne pripada)oz. šoloobvezna za dneve, ko ne moreš v šolo ali imaš imobiliziran ud (mavec).

Pozdravljeni,

v vašem primeru bi morala biti priznana dnevna odškodnina, saj ste se aktivno zdravili zaradi težje poškodbe, čeprav brez bolniškega staleža. Zavarovalnine ( dnevne odškodnine in nadomestilo za invalidnosti, itd.), vam pripada iz vseh nezgodnih polic, kjer je krito vaše nezgodno zavarovanje.

Visoka odškodnina Planinšec

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close