Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina po prometni nesreči (materialna in posledična škoda)

Odškodnina po prometni nesreči (materialna in posledična škoda)

14 dni nazaj se je v moj parkiran avto (ravno sem se hotela vsesti in odpeljati) z veliko hitrostjo (policija meni s 100km/h… skozi naselje) zaletel mrtvo pijan mladenič. Avto je 2x prevrnil in ga odbil 25m naprej. Sam pa se je zaletel v drevo. Vse sem videla in se mi film ponavlja vsak dan, zavedam se, če bi se vsedla v avto minuto prej…..Od koder so ga odpeljali na urgenco, najina avtomobila pa totalka..oba. S tem, da je bil moj vreden…po moji oceni in prodajni ceni okoli 800€ . Njegov bistveno več.Jaz sem tako že 2 tedna brez prevoza in se v službo vozim tako, da prosim prijatelje, avtobus (ki na relaciji Bled- Kranjska Gora ne vozi prav redno), taxi kar ni poceni. Novega avta si ne morem privoščiti. Poleg tega, da imam odprt popoldanski s.p. in preko tega pač ne morem delati, ker je delo tudi do 4h ponoči (gostinstvo) in avtobusov pač ni, taxi pa je predrag zame. Na odškodnino še čakam. Zanima me, kaj lahko pričakujem od zavarovalnice? In mislim,da bi lahko poiskusila dobiti kaj več od voznika kasneje, ker mi škoda še nastaja, dokler ne dobim prevoza. Nič nisem naredila narobe samo iz službe v službo sem se vozila vsak dan in potem mi en mulc življenje postavi na glavo. Pa me malo jezi vse skupaj.

Pozdravljeni,

po obligacijskem zakoniku vam zavarovalnica mora povrniti vso premoženjsko in nepremoženjsko škodo, ki vam je nastala. Povrnitev škode je nekoliko vezana tudi na vsebino sklenjene zavarovalne police. Tudi ostala škoda ( stroški, ker niste imeli nadomestnega vozila), se vam mora v celoti povrniti, vendar je tukaj potrebno škodo dokazati. Potrebno bi bilo videti tudi vašo zavarovalno polico.

Lepo pozdravljeni,

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close