Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina za izgubljen plašč?

Odškodnina za izgubljen plašč?

Spoštovani!

Želim vam opisati okoliščine, v zvezi s katerimi sprašujem, ali lahko uveljavljam odškodnino in od koga.

Sodelovala sem na posvetu, ki je bil v organizaciji organizatorja (recimo mu tako), potekal pa je v hotelu, ki je povsem vajen kongresnih dogodkov. Kongresni del hotela je eno od kril hotela, v katerega se sicer v isti stavbi vstopa skozi poseben vhod, skozi katerega se vstopi v lobi, kjer je pult za prijavo pri organizatorju, informacije in podobno, za pultom je predstavnik organizatorja bolj ali manj ves čas prisoten. V lobiju so ob steni v neposredni bližini pulta nameščena stojala za odložitev garderobe (plašči, jakne, dežniki), do stojal je prost pristop, torej garderobo vsak odloži sam in vsak jo tudi sam vzame. Na obešalnik enega od stojal sem, tako kot vsi ostali, tudi sama odložila svoj plašč, ki pa ga ob koncu posveta istega dne ni bilo več na stojalu. Počakala sem, da so vsi vzeli svojo garderobi, morda bi bil plašč vmes lahko prestavljen na kakšno drugo mesto, toda plašča ni bilo več. Na vseh stojalih je ostal en plašč, ki je bil na prvi pogled podoben mojemu, a res le na prvi pogled, saj sama na preostali plašč sploh nisem bila pozorna, dokler ni ostalo le še nekaj kosov. Plašč je drugače krojen, predvsem pa je precej drugačne velikosti. Glede na to sem sklepala, da je prišlo do zamenjave, nekdo je moj plašč, v prepričanju, da je njegov, snel z obešalnika, ga čez roko odnesel do avta, odložil na zadnji sedež in se odpeljal, skratka obstajala je velika možnost, da oseba, ki je plašč odnesla, ne bo takoj ugotovila, da je prišlo do zamenjave. O tem, da mojega plašča ni, kjer bi moral biti, sem nemudoma in na kraju samem obvestila organizatorja in hotel. V času od dogodka sem se nekajkrat tako pri organizatorju kot pri hotelu pozanimala o novicah o plašču, a zgodilo se ni nič. Prosila sem za kakršnekoli ukrepe (recimo, da organizator obvesti udeležence posveta), pa niti organizator niti hotel ne storita nič. Plašč, ki mi je bil kakorkoli že odtujen, ni bil med cenejšimi, razen tega do plašča sebi primerne velikosti izjemno težko pridem. Še to: plašč je star tri leta in računa nimam več.

Od dogodka je minilo dobrih 5 mesecev, sama ne morem storiti kaj dosti, da se zadeva reši, organizator in hotel pod masko poslovne vljudnosti in verbalnih floskul puščata vtis, da jima za vse skupaj ni mar in da čakata, da me mine spraševati kaj in kako. Sprašujem torej, kdo je pravno odgovoren za neljubi dogodek, od koga lahko zahtevam odškodnino, je v navadi, da je hotel, morda celo organizator, zavarovan za take primere. V resnici bi raje nazaj svoj plašč kot kakršnokoli odškodnino, toda pasivnost v vsej zadevi me strašansko jezi. Že zdaj hvala za kakršnokoli informacijo.

tokrat takole

Vsekakor je odgovorna tista pravna oseba pri kateri se je vaš plašč izgubil. Ali ste dogodek prijavili policiji, da je naredila policijsko poročilo? Ali so nameščene kamere, ki bi posnele vas s plaščem, ko ste vstopili in jim ga predali? Ali obstajajo kakšne priče, ki bi potrdile dejstvo, da ste imeli plašč in ga niste prejeli nazaj?
Odškodnina se lahko pridobi, če se nekako dokaže, da ste imeli plašč. Lahko pa se tudi odgovorna pravna oseba odloči obvestitve policijo in vam iz ostalih verodostojnih dokazov, izplača odškodnino v vrednosti plašča. Načeloma imajo pravne osebe, kjer se je izgubil vaš plašč tudi zavarovano odgovornost za škodo, ki jo utrpijo 3.osebe, torej tudi takšne dogodke, ne pa vedno. Velikokrat morate sprožiti v predmetnih zadevah civilni postopek zoper odgovorne osebe, vsekakor pa v tem primeru potrebujete določene dokaze.

Najbolje, da nas pokličite na 080 26 26, kjer nam odgovorite na naša zastavljena vprašanja in se pogovorimo o nadaljnjih pravnih ukrepih.

Visoka odškodnina Planinšec d.o.o. – 080 26 26

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close