Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina po poškodbi prsta

Odškodnina po poškodbi prsta

Pozdravljeni,

23. 4. se mi je pripetila delovna nezgoda, pri sosedu in sicer mi je stisnilo kazalec pri priklopu prikolice na traktor. Pokazalo se je da je odprt zlom kosti na kazalcu in raztrganina v dolžini petih cm v predelu med palcem in kazalcem. Prestal sem tri operacije prsta (kazalca) kateri večne ne bo 100% gibljiv. Zdravljenje še do danes ni zaključeno. Odškodnino uveljavljam preko police traktorja. Danes sem dobil dopis od zavarovalnice, da je zahtevek zavrnjen s komentarjem, ki si ga razlagam, da se je nesreča zgodila na dvorišču in ne na cesti ali kateri drugi javni površini. Zanima me ali sem vseeno opravičen do odškodnine? Narejen je bil tudi policijski zapisnik.
Hvala za odgovor že v naprej.

Lep pozdrav Dominik

Pozdravljeni,

do odškodnine verjetno niste upravičeni, ker ste sami privolili v prostovoljno delo pri sosedu. Odškodnino lahko dobite le izjemoma, če bi bila napaka na delovnem stroju, ki je v lasti vašega soseda. Pogoj bi bi moral biti v slednjem primeru še, da je stroj zavarovan v premoženjski polici sosedove nepremičnine, ki krije odgovornost za poškodbe 3. oseb.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close