Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Čigava odgovornost k društvu/klubu?

Čigava odgovornost k društvu/klubu?

Pozdravljeni, prosila bi za nasvet. Hčerka jaha v jahalni šoli. Inštruktorica ima sicer licenco, vendar s klubom nima pogodbe, niti kako drugače urejenega delavnega razmerja. Ona pride, oddela svoje in to je to. Zanima me, kdo je v primeru, da se kaj zgodi (padec ipd,…) odgovoren za to oz. kdo bi ob odškodninski tožbi najbolj trpel – inštruktor, društvo kot pravna oseba ali lastnik konja in posestva?
Za vaš odgovor se vam zahvaljujem, sprašujem pa zato, ker sem praktično na obeh straneh, ker za društvo vodim tajništvo, moj otrok pa dela jahalni tečaj. Kako bi bilo pravno najbolj enostavno urediti, da bi bilo za klub najbolje.

Pozdravljeni,

Če pride do poškodbe med izvajanjem športne dejavnosti nihče ne odgovarja, niti kazensko niti odškodninsko, saj velja pravilo, da športniki sami privolijo v morebitna tveganja.

Če pa pride do poškodbe športnika oz. člana društva oz. obiskovalca oz. druge osebe, ker je bila določena napaka s strani kluba razlog za nastanek nezgode, pa vsekakor odgovarja klub, tako kazensko kot tudi odškodninsko. Kazenska odgovornosti nastane le v primeru izredno hude telesne poškodbe, sicer pa velja zgolj odškodninska odgovornost.

Vsekakor se priporoča, da klub sklene zavarovanje odgovornosti za poškodbe tretjih oseb in poškodbe svojih članov kluba, torej civilna odgovornost za nezgode – poškodbe. Vsekakor lahko pride do napak s strani odgovornih oseb kluba (npr. nekdo od odgovornih v klubu je pozabil zapreti vrata, postavitev ovire je bila napačna, ovira je bila neizpravna in je prišlo do nesreče, zaščitna ograja je bila neizpravna in je morda konj nekoga poškodoval od obiskovalcev,…morda je inštruktor ravnal z hudo malomarnostjo zaradi česar je prišlo do poškodbe osebe, ki opravlja tečaj itd.)

Klub je seveda obremenjen, če gre za kakšno pogodbo s strani inštruktorja, ki je ravnal malomarno. Če je klub samo zagotovil površino in inštruktor dela v svojem imenu in za svoj račun, vi ne odgovarjate za napake inštruktorja.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close