Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine odškodnina po prometni nesreči – oljni madež

odškodnina po prometni nesreči – oljni madež

Pozdravljeni.

Pred dvemi meseci sem imela prometno nesrečo. Na cestišču je bilo v razdalji 250m – 300m, razlito gorivo, posledično me je zaneslo in sem se zaletela v drugi avto. Policija je izdala uradni zapisnik v katerem je navedla, da krivda ni moja, temveč od tretje osebe (tista oseba ki je razlila motorno olje).
V nesreči sem imela zlomljeno nogo ( 2x zlomljeno goleno, počeno goleno, počen gleženj in zlomljeno piščal). Predviden čas okrevanja je 6 mesecev. Avto pa je tudi v nevoznem stanju.
Zavarovalnica trdi da odškodnine za avto nisem upravičena.

Zanima me kolikšno odškodnino bi približno morala prejeti od zavarovalnice, ter ali se postopek za odškodnino od zavarovalnice splača speljati preko odvetnika ali je bolje da uredimo sami?
Lp.

Pozdravljeni,

Odškodnino lahko dobite na podlagi AO + zavarovanja vozila, saj v tem primeru zavarovalnica upošteva, da svoje vožnje niste prilagodili razmerom na cestišču in ste sami odgovorni za nesrečo, čeprav je dejansko bil krivec za nezgodo tisti, ki je odgovoren za razlitje olja po cestišču.

Odškodnino se vsekakor splača izpeljati preko pravnega strokovnjaka, ki se pretežno ukvarja z odškodninami. Če boste sami urejali odškodnino, se zavarovalnica zaveda,da ste brez možnosti vlaganja formalnih pravnih sredstev in formalnega pravnega znanja, pri čemer je zavarovalnici v tem primeru popolnoma vseeno koliko vam ponudi.

Višina odškodnine se v vašem primeru giblje od 25.000,00 € do 60.000,00 €. Za točno oceno vrednosti odškodnine pa imamo premalo podatkov.

Dorian Planinšec univ.dipl.pravnik, strokovnjak za odškodnine.

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

Pozdravljeni,

Odškodnino lahko dobite na podlagi AO + zavarovanja vozila, saj v tem primeru zavarovalnica upošteva, da svoje vožnje niste prilagodili razmerom na cestišču in ste sami odgovorni za nesrečo, čeprav je dejansko bil krivec za nezgodo tisti, ki je odgovoren za razlitje olja po cestišču.

Odškodnino se vsekakor splača izpeljati preko pravnega strokovnjaka, ki se pretežno ukvarja z odškodninami. Če boste sami urejali odškodnino, se zavarovalnica zaveda,da ste brez možnosti vlaganja formalnih pravnih sredstev in formalnega pravnega znanja, pri čemer je zavarovalnici v tem primeru popolnoma vseeno koliko vam ponudi.

Višina odškodnine se v vašem primeru giblje od 25.000,00 € do 60.000,00 €. Za točno oceno vrednosti odškodnine pa imamo premalo podatkov.

Dorian Planinšec, univ.dipl.pravnik, strokovnjak za odškodnine.
Visoka odškodnina Planinšec d.o.o.

Več informacij najdete na: https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/nasi-rezultati/visoka-odskodnina-za-prometno-nesreco/ao-plus-odskodnina-povzrocitelj-prometne-nesrece

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close