Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina za prometno nesrečo z motorjem AO+

Odškodnina za prometno nesrečo z motorjem AO+

Pred kratkim sem imel z motorjem prometno nesrečo za katero sem bi kriv sam. Policija je bila prisotna, alkohola ni bilo. Imel sem zlom ključnice in dveh reber ter pretres možganov. Ali mi pripada odškodnina in koliko? Imam sklenjeno tudi AO+ zavarovanje.

Hvala za odgovor.

Pozdravljen

Odškodnina vam pripada v vašem primeru, če ste imeli na motorju izpolnjen še dodaten pogoj za ao plus – tehnično brezhibne izpravne pnevmatike. Vse ostale pogoje za primer AO plus odškodnine – lastna krivda iz opisa sodeč izpolnjujete. Diagnoze zlom ključnice in zlom dveh reber sta priznani na podlagi AO plus upravičenja. Vprašljiva je le diagnoza pretres možganov, saj velja po splošnih pogojih AO plus, da je pretres možganov priznan le, če je le-ta diagnosticiran v 24-ih urah po nastanku prometne nesreče z motornim vozilom in če je ob tem zavarovanec utrpel izgubo zavesti in amnezijo.

Višina odškodnine za zlom ključne je sledeča

Lažji zlom ključnice (brez operacije): od 4.000,00€ do 7.000,00 €.

Srednje hud zlom ključnice (operacije brez vstavitve materiala): od 6.000,00€ do 10.0000,00 €

Hudi – težji zlom ključnice (operacija z vstavitvijo materiala): od 10.000,00 € do 23.000,00 €

Za zlom enega rebra se dobi od 2.100,00 € do 3.000,00 € saj je zlom rebra v primerjavi z vsemi ostalimi predeli telesa najmanj ovrednoten.

Višina odškodnine za zlom ključnice, se razlikuje, saj vplivajo na višino številni dejavniki (starost posameznika, čas zdravljenja, trajne posledice -dislokacija ključnice, kaj in koliko materiala se vstavi, če pride do operativnega posega, in ostalo).

Torej, višina odškodnine je v vašem primeru vsaj okoli 8.000,00 €.
Več informacij najdete na: https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/nasi-rezultati/visoka-odskodnina-za-prometno-nesreco/ao-plus-odskodnina-povzrocitelj-prometne-nesrece

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26 ( njen kolektiv )

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close