Najdi forum

Nalet in nosečnost

Pozdravljeni,
bila sem udelezena v prometni nesreci, pri kateri je bil voznik, ki je trčil vame (jaz v mirovanju, saj sem imela rdeco na semaforju) vinjen in je prekoračil 3x dovoljeno. Jaz sem bila hospitalizirana, v 3. mesecu nosečnosti. Policija prisotna na kraju dogodka. Po prometni nesreči sedaj zaključujem že drugo fizioterapijo zaradi bolečin v križu.
Zanima me v kaksnem znesku odskodnine govorimo in ali postopek dolgo traja,
Hvala in prijeten pozdrav

Pozdravljeni,

Odškodninski postopek po vašem zaključenem zdravljenju traja običajno nekaj tednov (v večini primerov eden do tri tedne). Kar pa je odvisno ali se v samem postopku vlagajo ugovori in pritožba zoper prvo in drugo ponudbo, ki časovno podaljšajo postopek. Zadnja, torej tretja faza zoper pritožbeno komisijo, lahko zavarovalnice v tej fazi postopek podaljšajo in sicer za štiri do pet tednov. Če pa se boste poravnali oziroma sprejeli že prvo ponudbo, bo postopek trajal okoli tri do pet tednov, saj ima zavarovalnica po sklenitvi poravnave, še 15 dnevni rok za nakazilo odškodnine.

Vaš odškodninski postopek zoper povzročiteljevo zavarovalnico je popolnoma neodvisen od kazenskega postopka zoper povzročitelja, ki je povzročil prometno nesrečo z vključeno telesno poškodbo v alkoholiziranem stanju.

Znesek odškodnine je iz vašega skromnega in splošnega opisa težko oceniti. Če ne gre za nikakršne resne zdravstvene težave – diagnoze in tudi ni nobenih posledic, ki bi ogrozile vaše stanje nosečnosti, je odškodnina po 2 tretmajih fizioterapij (predvidevam 2 x 8 obiskov ), upoštevajoč nosečnost v 3 mesecu, med 2.500,00 € in 5.000,00 €. Govorimo o znesku odškodnine, kakršno bi zagotovo vsako sodišče dosodilo. Zavarovalnice lahko sicer poljubno izdajajo zneske poravnalnih ponudb.

V vednost pa še naslednje. Ker zaradi nosečnosti ne smete opravljati nobenih RTG – slikanj in ostalih ionizirajočih radioloških preiskav, je tudi toliko težje ugotoviti morebitne popoškodbene posledice, ki se sedaj morebiti ne vidijo. Upamo, da je seveda vse v najlepšem redu in boste hitro okrevali, brez komplikacij.

Visoka odškodnina Planinšec – 080 26 26

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close