Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina zaradi ugriza psa

Odškodnina zaradi ugriza psa

Pred 10imi leti me je na službeni poti ugriznil pes in zaradi tega sem imela 21 operacij (zadnja pred enim tednom).
Leta 2012 sem tožila zavarovalnico za odškodnino, vendar nisem bila uspešna, ker delodajalec ni imel zavarovane škode od tretje osebe, kar je pes. Lastnika nisem tožila.
Ali lahko glede na res hude posledice ponovno vložim tožbo ali zahtevek za odškodnino prek odškodninske družbe?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

Vaše odškodninsko upravičenje je zastaralo. Objektivni rok (absolutni rok zastaranja vaše terjatve), za vložitev odškodninskega zahtevka ali tožbe je 5 let, ki začne teči od nastanka škodnega dogodka. Tožba sicer pretrga zastaralni rok, vendar bi sedaj želeli vložiti ponovno tožbo zoper lastnika psa, ki pa je drug naslovnik kot prvotno tožena stranka. Ker zadeva v tem časovnem obdobju, ki je trajal do leta 2014, ni bila vložena, je vaš primer zagotovo zastaral. Tudi, če ste se aktivno zdravili več kot 5 let, bi morali vložiti tožbo zoper tisto osebo, ki sedaj želite – lastnika psa in sicer do leta 2014 – torej do 5 let od nastanka škode na vašem telesu, ki se je zgodil iz vašega opisa sodeč v letu 2009.
Odgovorili smo na vaše pravno vprašanje o zastaranju in možnosti vložitve tožbe zoper lastnika psa. Za ostala pravna vprašanja, ki zajemajo vzrok odklonitve zahtevka se ne moremo opredeliti.

Hvala za postavljeno vprašanje, lepo pozdravljeni.

Dorian Planinšec – univ.dipl. pravnik

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close