Najdi forum

Zdrs zaradi ledu

Spoštovani!

V ponedeljek sem se odpravil do stranke. Ko sem hodil po pločniku mimo banke mi je spodrsnilo. Pri padcu sem si zlomil desni komolec. Nekaj trenutkov sem bil tudi v nezavesti zaradi udarca v glavo. Ko sem prišel nekoliko sebi sem videl, da mi je spodrsnilo zaradi zmrznjene vode od klime. Zunanja enota klime je imela odtok speljan direktno na pločnik. Zaradi nizkih temperatur je bilo vse pomrznjeno.
Ker me čaka dolgotrajno zdravljenje (verjetno operacija) me zanima sledeče:
– ali sem sploh opravičen do odškodnine
– kdaj se vloži zahtevek.
– ali naj sam poiščem vzorec odškodninskega zahtevka in ga vložim na banko?
– kaj vse moram predati pri vložitvi odškodninskega zahtevka
– kakšno odškodnino lahko pričakujem v primeru zloma komolca in udarca v glavo-pretres
Hvala in lp

Pozdravljeni!
Do odškodnine ste upravičeni, saj do poškodbe ni prišlo zaradi vaše malomarnosti ali neprevidnosti ampak je za nezgodo odgovoren lastnik ali upravljavec objekta, kjer je prišlo do nezgode.
Zanima me, če je bil na kraju nezgode narejen zapisnik s strani policije oz. odgovorne osebe?
V fazi zdravljenja je zelo pomembno, da se zbira celotna dokumentacija ( izvidi, napotnice, bolniški listi, računi,…).
Odškodninski zahtevek se vloži, ko je zdravljenje v celoti zaključeno.
Vsaki stranki odsvetujemo, da se postopi urejati odškodnino v lastni režiji. V izvensodni poravnavi je zelo pomembno, kako je odškodninski zahtevek sestavljen in utemeljen. Terjati odškodnino iz naslova odgovornosti je zelo zahteven postopek, zato vam svetujemo, da si poiščete pomoč. Za info sestanek nas lahko pokličete in se dogovorite za prost termin na GSM 030 707 001!
Lep pozdrav,

Jure Peer G: 030 707 001

Hvala za pojasnila. Niste mi odgovorili kakšno odškodnino lahko pričakujem?

nova
Uredništvo priporoča

Višina odškodnine se vedno postavi po zaključenem zdravljenju. V času zdravljenja je nemogoče govoriti o višini odškodnine. Po zaključenem zdravljenju se bo videlo ali vam je poškodba pustila trajne posledice (omejena gibljivost), kako bo potekalo zdravljenje ( morebitni zapleti),. Približno odškodnino bi lahko povedali po pregledu trenutne dokumentacije. Brez pregleda vsaj začetne dokumentacije ne moremo govoriti oz zavajati ljudi o višini odškodnine.

Jure Peer G: 030 707 001

New Report

Close