Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Prometna nesreča kako do denarja

Prometna nesreča kako do denarja

Pozdrav!
Januarja sem imel prometno nesrečo v kateri sem bil lažje poškodovan kot sopotnik. Do nesreče je prišlo na AC, zaradi naleta drugega vozila v naš zadnji del avta. Naslednji dan po nesreči sem odšel na pregled v UKC, kjer so mi rekli da ima nateg vratnih mišic. Opravil sem 8 terapij. Na bolniški sem bil 3 tedne. Na kraj nesreče je prišla tudi policija. Glede na to, da ne razpolagam s podatki o povzročitelju me zanima kako lahko uredim odškodnino. Zanima me tudi okvirna odškodnina.

Hvala!
Lp

Pozdravljeni!

Hvala za vaše vprašanje. Do odškodnine – poravnave z zavarovalnico ste opravičeni iz naslova avtomobilske odgovornosti povzročitelja. Če ne razpolagate s podatki o povzročitelju ( policijski zapisnik) predlagam, da se oglasite v naši pisarni na kratkem brezplačnem posvetu. V primeru, da se boste odločili, da boste primer zaupali nam, bomo sami pridobili policijski zapisnik in celotni postopek speljali do konca brez stroškov ( ne jemljemo provizije od vaše odškodnine). Za lahke telesne poškodbe je višina odškodnine odvisna od materialne škode ( moč trka, kakšne sile so delovale na vaše telo,…). Glede na dolgoletno prakso so okvirne odškodnine za poškodbo vratu gibajo med 1.500,00 – 2.500,00 EUR. Za natančno oceno višine odškodnine bi potreboval celotno dokumentacijo in podatek glede materialne škode.

Jure Peer
G: 030 707 001

Jure Peer G: 030 707 001

New Report

Close