Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine POŠKODBA NA DELOVNEM MESTU – padec iz lestve

POŠKODBA NA DELOVNEM MESTU – padec iz lestve

Pozdravljeni!
Leto dni nazaj sem se poškodoval na delovnem mestu. Padel sem iz lestve IZ višini 3m. Do padca je prišlo, zaradi zdrsa lestve. V nezgodi sem utrpel poškodbe glave (hematom), zlom reber, močen udarec v levo lopatico in levo koleno. Opravil sem dve seriji terapij. Celotno dokumentacijo sem predal odvetniku. V ponedeljek mi je odvetnik sporočil, da je zavarovalnica zavrnila zahtevek z obrazložitvijo, da sem za nezgodo odgovoren sam. Meni se vse skupaj zdi zelo čudno? Zakaj nebi dobil odškodnine in zakaj sem sam kriv, če je prišlo do zdrsa lestve? Zanima me vaše mnenje. Ali je pritožba smiselna.
Lep pozdrav, Tomaž

Lep pozdrav, Tomaž

Menim, da ste na podlagi napisanega opravičeni do odškodnine. Glede na to, da ste se poškodovali pri delu na višini treh metrov, je objektivna odgovornost na strani delodajalca. Sodna paksa šteje delo na višini za nevarno dejavnost. Za škodo, ki izvira iz nevarne dejavnosti odgovarja tisti, v čigar korist se objektivno opravlja dejavnost, ne glede na krivdo. Na podlagi napisanega je podana tudi krivdna odgovornost delodajalca, ker je zaradi malomarnosti opustil dolžnost, zagotoviti brezhibna in varna delovna sredstva (lestev). Tega očitno ni zagotovil, sicer do zdrsa lestve nebi prišlo. Pritožba na odklonitev zavarovalnice je smiselna!

Lep pozdrav,

Jure Peer
G: 030 707 001

Jure Peer G: 030 707 001

New Report

Close