Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina v primeru hude prometne nesreče

Odškodnina v primeru hude prometne nesreče

Pozdravljeni,

pred letom dni sem bila poškodovana kot sopotnica v prometni nesreči v kateri sem dobila udarec v glavo, zlomljeno sem imela eno rebro in desni gleženj. Z zdravljenjem sem zaključila in rada bi zahtevala odškodnino, vendar nimam nobenega podatka o povzročitelju. Poznam le registrsko tablico vozila v katerem sem se peljala v času nesreče. Kako lahko uveljavljam odškodnino? Prav tako me zanima, če sem upravičena do povračila razlike v plači zaradi bolniške? Zaradi bolniške sem namreč imela manjšo osnovno plačo, stimulacije pa sploh nisem prejela. Aja, vprašala bi tudi, če mi bo zavarovalnica povrnila stroške dodatne fizioterapije, ki sem si jo sama plačala? Po prvi namreč stanje ni bilo dosti boljše, čakalna doba za drugo pa je bila predolga. Kakšno odškodnino lahko pravzaprav pričakujem?

Hvala in lep večer! Metka

v kolikor poznate registrsko številko vozila v katerem ste bili udeleženi kot sopotnica v prometni nesreči, bo to zadostovalo, da pridobimo policijski zapisnik in s tem vse ostale potrebne podatke. Do razlike med denarnim nadomestilom zaradi bolniškega staleža in vašo osnovno plačo ste vsekakor upravičeni, glede stimulacije pa vam bomo konkretneje svetovali po pregledu vse dokumentacije, ki jo imate, saj je to odvisno od primera do primera. Podobno velja tudi glede vračila stroškov za dodatno fizioterapijo, ki ste jo opravili samoplačniško. O višini odškodnine praviloma lahko govorimo šele po pregledu celotne zdravstvene dokumentacije, saj je le ta odvisna od številnih dejavnikov, ki nam na tem mestu niso znani. Na podlagi izkušenj pa vam lahko zagotovimo, da bo ta višja od 10.000,00 EUR. Vabimo vas, da se z vso razpoložljivo dokumentacijo oglasite v naši pisarni in z veseljem vam bomo svetovali ter odgovorili na vsa vaša vprašanja.

Lep pozdrav!

Jure Peer
G: 030 707 001

Jure Peer G: 030 707 001

New Report

Close