Najdi forum

Osebni stečaj

Pozdravljeni! Zanima me osebni stečaj. Imam veliko dolgov, od kreditov, položnic, zavarovanje, mobitel pa tudi kazni za prometne prekrške. Ali grem lahko v stečaj? Ali je res, da se mi dolgovi potem zbrišejo?

Lep pozdrav, Matej

Pozdravljeni!
Če izpolnjujete predvidene zakonske pogoje, greste lahko v osebni stečaj. Ker o vaših okoliščinah niste pisali, vam lahko odgovorim na vprašanje glede odpusta obveznosti. V postopku osebnega stečaja je možen odpust obveznosti, če dolžnik zanj zaprosi. Nekatere obveznosti pa so izvzete iz odpusta, npr. vse globe, kazni za prekrške. Ostale obveznosti, ki ste jih našteli (kredit, položnice, zavarovanje itd.) gredo po koncu postopka v odpust, kar pomeni, da vas zanje upniki več ne morejo terjati.

Za več informacij lahko pokličete na 041/300-612

Alma Alič, univ. dipl. prav.,
poraVnavaTM, PNA d.o.o.

Zdravo, mene pa samo zanima, ali se v osebnem stečaju zbriše dolg tudi do fizične osebe? Imam znanca, ki mi je posodil 10.000€, zdaj pa je znesek z obrestmi že preko 20.000€ in ne morem plačat. Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

V odpust obveznosti v postopku osebnega stečaja gre tudi dolg do fizične osebe, seveda ob predpostavki, da so izpolnjeni vsi pogoji za začetek postopka osebnega stečaja in odpust obveznosti.
Za več informacij lahko pokličete na 041/300-612.

Alma Alič, univ. dipl. prav.
poraVnavaTM, PNA d.o.o.
http://www.poravnava.si

lp.oče je sel v osebni stecaj presnji tesen v sredo je vlozil papirje…ker pa imava oba solastnistvo na isti nepremicnini ki bo sla na drazbo me zanima ce je vrednost njegovega deleza ocenjen na 12.500e me zanima ce mi lahko poveste koliko bo isklicna cena za njegov delez in ce imam kot solastnik tude prednost za odkup na drazbi pred vsemi ostalimi drazitellji.ter kako dolgo bo trajalo preden bi prislo do drazbe.hvala za vas cas ter odgovor

niste odogovorili :/

Spoštovani,

na tem forumu odgovarjamo na vprašanja s področja odškodnin in zavarovalnin. Zato na vaše vprašanje žal ne moremo odgovoriti.

Lep pozdrav

Odvetnik Pavel Zajc

Kersnikova ulica 3

1000 Ljubljana

Gsm: +386 41 391 064

[email protected]

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

New Report

Close