Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Nezgodno zavarovanje zlom zapestja

Nezgodno zavarovanje zlom zapestja

Pozdravljeni!

S prijatelji smo silvestrovali na prostem in ker je bilo za zadnje silvestrovo peklensko mrzlo, smo se greli kakor smo se pač znašli. Sevedu tudi z dobro kapljico – novemu letu pač moraš nazdraviti, sploh če se začne v mrzli noči…ko sem se vračal proti domu sem bil tako malce vinjen in sem po nesreči padel pred svojim blokom. Močno sem si poškodoval komolec in zapestje (zlom). Udaril sem se tudi v ramo. Prijatelj me je odpeljal na urgenco. Sem upravičen do kašne odškodnine?
Hvala, Mitja

Spoštovani! V kolikor ste padli pred blokom po lastni krivdi ste upravičeni do odškodnine oziroma zavarovalnine v primeru, če imate sklenjeno eno ali več nezgodnih zavarovanj. Seveda pa vas moramo takoj opozoriti, da v primerih nezgod zaradi delovanja alkohola, mamil, narkotikov oziroma drugih psihoaktivnih snovi ali zdravil na zavarovanca, zavarovalnica odkloni izplačilo zavarovalnine. V kolikor v času neposredno po nezgodi pride do alkotesta, kateri se izkaže za pozitivnega (npr., če vam je bila na urgenci vzeta kri oziroma bil opravljen alkotest, kateri bi pokazal na vsebnost alkohola v krvi) je obveznost zavarovalnice na izplačilo zavarovalnine izključena.

Za več info nas lahko pokličete na brezplačno številko 080 13 14!

Poravnava
http.www.poravnava.si
080-13-14

New Report

Close