Najdi forum

Žile na nogah

Lep pozdrav 🙂

Stara sem 21 let, nekadilka, s sportom se ne ukvarjam, obcasni sprehodi..visoka 165cm, tezka 47kg. Pisem vam glede zil na nogah. Moj oce ima krcne zile, so mu precej vidne, pred leti je imel celo neko operacijo (koker se spomnem so mu nekako neke zile potegnili ven).. obcasno si noge obvezuje z elasticnim povojem. Meni se vidi zile na obeh nogah, se posebej od kolen navzdol, vendar niso ‘3D’ kakor pri ocetu, ampak se jih samo vidi skozi kozo. Sedaj me.zanima ali je to lahkp zacetek krcnih zil, ali so vidne samo zato ker imam svetlejso polt? tezav nimam, noge me ne bolijo, ne otekajo… baje pa, da so krcne zile.dedne… kaksna bi lahko bila preventiva (ce menite, da bi lahko pri meni slo za krcne zile?)

Lep pozdrav

Spoštovana mlada gospa!

Krčne žile se resnično podedujejo. In sicer, če ima krčne žile eden od staršev je verjetnost za hčer, da dobi krčne žile 60%. Če pa imata oba starša pa je verjetnost 80%. Za moške potomce je verjetnost v obeh primerih 20% manjša.
Ni nujno, da že imate krčne žile. Namreč krčne žile so izbočene, podlajšane in zvijugane vene, ki se bočijo nad nivo kože. To pomeni, da ji zatipate s prsti.
Pri vitkih ljudeh s svetlo kožo, se normalne vene lahko vidijo skozi kožo. Vendar to niso krčne žile.

Kaj lahko naredite, da jih ne bi dobili? Predvsem se veliko gibajte (hoja, lahkoten tek, kolesrajenje). Izogibajte se vročini, toplim savnam, toplim termanim bazenom. Pazite na telesno težo. V nosečnosti nosite kompresijske nogavice.

Lep pozdrav!

New Report

Close