Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Po operaciji krčne žile

Po operaciji krčne žile

Lep pozdrav

Pred dobrim mesecem so mi operirali krčno žilo na desni nogi. Po operaciji je bilo okrevanje brez problemov saj sem že po nekaj dneh lahko normalno hodil.

Zanima pa me sledeče : ali je kaj narobe za žile po operaciji, če kolesarim npr. 2-3 ure in imam pri tem povprečni utrip 145-155 udarcev na minuto kratkotrajno (vzponi)pa naraste tudi na 180.
Vem samo to, da je po operaciji krčnih žil priporočena hoja ali kolesarjenje.

Hvala

Spoštovani!

En mesec po operaciji je kolesarjenje seveda dovoljeno. Priporočal pa bi, da si nabavite športne kompresijske nogavice.
Delo nog pri kolesarjenju pomeni tudi povečan pretok preko ožilja nog. Ta se lako poveča do15-krat. Seveda se ta kri pretaka proti srcu po venah. Velika večina 85% sicer po globokih venah, ostalo pa po povrhnjih. Zaradi tega se povrhnje vene razširijo in postanejo bolj vidne. Če k temu dodamo poleti še topel zrak, ki širi vene, so pogoji za nastanek novih krčnih žil ustvarjeni. Zato svetujem nošenje kompresijskih nogavic za športnike.

Najlepša hvala za pojasnila g.Šikovec.

Pozabil sem omeniti, da seveda vseskozi nosim kompresijsko nogavico – kot mi je svetoval Kirurg.
To je seveda “običajna” kompresijska nogavica, ki jo nosijo vsi po operaciji krčnih žil.
Bi moral imeti za športne aktivnosti kakšno posebno ?
Kirurg mi je omenil, da naj bi nogavico nosil predvidoma 3 mesece. Kaj pa po tem ?

Hvala

New Report

Close