Najdi forum

Žile na nogi

Pozdravljeni!

Pišem v upanju, da bom dobila kakšen nasvet. Imam namreč velik problem z žilami na nogi: pojavile so se mi izrazite mrežaste vene, in sicer v zadnje pol leta, prej nisem imela nobenih problemov s tem. Naj povem, da imam problem, saj me velikokrat boli in peče, zato sem tudi šla k osebnemu zdravniku, predpisal mi je eno kremo in pa priporočal masažo noge. Ja, vsak dan uporabljam to kremo in si redno masiram, a nič ne koristi.
Poleg tega je pa še problem, saj mi je v pol leta trikrat počila žilica na nogi! Takrat močno zapeče in zaboli, potem se mi pozna tri tedne, zelo grdo postane – vijolično temno modro (barvo kar spreminja), prav grozno je za pogledati, res, verjemite. Ja, ko se mi to zgodi, nikoli ne vem, kdaj se mi bo, čisto nepričakovano pride do tega, kar padem po tleh, saj ko hočem stopiti na nogo, mi enostavno ne zdrži noga, tako da se potolčem še drugače…

Osebni zdravnik trdi, da mi ne more drugače pomagati, kot s hladilno kremo in lastno masiranje. Kaj menite vi?

Ali obstaja kakšna učinkovita krema? Ali bi morala na pregled v bolnišnico za ožilje? Kaj bi lahko bil vzrok za pokanje žilic?

Hvala za nasvete že vnaprej,

lp,

Spoštovani!

Odgovarjam malo pozno, vendar upam, še dovolj zgodaj za poletne dni. Pojavljanje mrežastih povrhnjih žilic ali “kapilar” je prava mora za nežni spol. Žal je le malo tistih, ki tega pojava nimajo (le 9%).
Točnega vzroka za te kapilare ali telangiektazije ali metličaste vene ne poznamo. Veliko pa k temu prispevajo ženski spolni hormoni. Drugi faktor, ki lahko pospeši nastanek metličastih ven je nosečnost. Nadalje hormonska kontracepcijska sredstva (vključno z Mireno) in porast telesne teže. Na nekatere od teh dejavnikov lahko vplivate, na druge pa ne..
Kaj vam svetujem:
– v kolikor imate katero od hormonskih kontracepcijskih sredstev, se posvetujte z ginekologom in preidite na nehormonska sredstva,
– kontrolirajte svojo telesno težo,
– ne nosite oprijetih hlač,
– nabavite si preventivne kompresijske nogavice ali žabe 140 DEN ,
– izogibajte se vročini (savni, solariju, sončenju).

Od zdravil vam bodo morda pomagale tablete Detralex 2 tableti dnevno.

Ne vemo zakaj, ampak, kapilare se pojavlljajo v zagonih. Nekaj časa se pojavljajo nove, nato se pa pojavljanje novih zaustavi. V tem času pa imamo priložnost kapilare zdraviti. Zdravljenje je relativno uspešno pri odstranjevanju starih kapilar, ne more pa popolnoma preprečiti nastanka novih kapilar.
Kaj imamo na razpolago za zdravljenje kapilar: še vedno so na prvem mestu sklerozacije s sredstvom za zaprtje kapilar. Sredstvo poškoduje notranjo steno kapilare, kri preneha teči po kapilari in ker je kapilara brez krvi ne proseva več preko kože. Do danes velja, da je vsako kapilaro, ki je širša od najtanjše igle (t.j. 0,33, mm) bolje zdraviti z injekcijami kot laserjem. Po tem, ko smo vse kapilare zaprli z injekcijami pa lahko drobne preostale, večinoma so rdečkaste barve, zapremo z laserjem. Uporalja se infrardeči laser, ki se absorbira v krvi in kapilari, ne pa v koži. Tako, da kapilaro zapremo, koža pa utrpi le malo poškodb.
Zdravljenje kapilar z injekcijami in laserjem ni na stroške zdravstvenega zavarovanja.

Dodatne informacije http://www.avelana.si

Lep pozdrav!

New Report

Close