Najdi forum

vnetje žile

Zdravo!
Prejšnji teden sem imela manjši ginekološki poseg, pri čemer sem bila pod narkozo, dvakrat so mi pred tem vzeli kri, med posegom pa vstavili kanal v desno roko (na rob zapestja).
Dva dni po posegu me je začela boleti roka in moja osebna zdravnica mi je rekla, da imam vnetje žile, kar je menda pogosto po ginekloških posegih.
Predpisala mi je kremo Hepan, pa počivanje roke in hlajenje bolečega mesta. Na začetku me je bolela roka le pod komolcem, kasneje pa tudi nad komolcem. Boleča površina je zelo rahlo otečena, zelo rahlo pordela, ampak zelo boleča na dotik, nimam moči v roki…
S kremo in hlajenjem je malo bolje. Z roko mirujem, kolikor lahko, vendar nisem več na bolniški in moram delati z računalnikom (le z levico pa ne znam tipkati, še manj pa miške upravljati…)

Zanima me, kako dolgo traja zdravljenje, če si lahko še kako drugače pomagam in če je pri nadaljnjih posegih (morebitnih novih vbodih v žilo) večja verjetnost, da se vnetje ponovi. Pa seveda – kako ga preprečiti?

Hvala in LP

Spoštovani!

Pri vas je prišlo do vnetja žile, ki je nastopilo zaradi draženja zdravil, ki so vam jih dodajali v žilo. To se dogaja kar pogosto. Vnetje notranje plasti vene povzroči zatrdelost žile, ki je izpolnjena z vnetnim tkivom in tudi strjeno krvjo. Tako vnetje ni nevarno, da bi “odletel” kakšne strdek, kot se običajno bojijo ljudje, je pa izrazito boleče. Hlajenje, mirovanje, hladni obkadki in morda tablete proti bolečinam npr. Nalgesin. V zelo skrajnem primeru se zdravniki celo odločijo, da je potreben operativen poseg, če se v žili ali okolici nabere gnoj.

Upam, da sem vam z nasvetom kaj pomagal, čeprav je nekoliko pozen in je morda že dobro.

Lep pozdrav!

New Report

Close