Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Težave s prekrvavitvijo?

Težave s prekrvavitvijo?

Lep pozdrav,

Sicer ne vem ali sem se obrnila na pravi forum, pa vendar.
Lansko leto pozimi so se mi prvič začele pojavljati težave z belimi prsti na rokah in nogah. Najprej le na eni nogi, potem na obeh in proti koncu še na rokah. Poleti je bilo vse v redu, sedaj pa se je pričelo ponovno. Lani sem šla tudi k zdravniku, vendar imam občutek, da moja osebna zdravnica ne jemlje resno mojega problema.
Problem je, odkar se je začelo hladnješe vreme, še boj izrazit kot je bil lani. Na internetu sem sicer brala, da obstaja Raynauldov fenomen, ki k sreči ni nevaren. Vendar je za ta pojav baje značilno prehajanje barv od bele, preko modre k rdeči. No jaz imam samo belo potem vse skupaj malo porumeni in postane normalne barve. Prav tako nimam belih le prstov, pač pa tudi peto in dele stopala, ki so izpostavljeni mrazu(če napreimer stojim na mrzih tleh). Včasih tudi roke oziroma posamezen prst. Ali mislite, da bi morala ponovno k osebni zdravnici in ji letos pokazati svoje težave(lani belih prstov namreč ni videla)? Dodati pa moram morda še, da sem stara 26 let in da na žalost že zelo dolgo kadim. Ali je možno da je vse skupaj povezano s kajenjem in pitjem kave?Morda stresom?

Najlepša hvala za odgovor in lep dan še naprej,

Tina

Spoštovani!

Po vašem opisu imate Mb.Renaud. Gre za zožitev drobnih žil aretriol na prstih rok in nog, ki jih sproži mraz.
Morate k svojemu zdravniku, ki vas bo napotil v angiološko ambulanto.
Potrebno je namreč izključiti revmatična obolenja.
Terapija: nošenje toplih rokavic in nogavic, ne se dotikati hladnih stvari itd.

Lep pozdrav!

New Report

Close